UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

I po co to niszczycie!

 
Elbląg, I po co to niszczycie!
(fot. Anna Dembińska)

Minął niespełna miesiąc od oficjalnego otwarcia Podwórka Talentów Nivea przy SP 12, a już kilka urządzeń zostało zniszczonych. Wandale zabierają dzwonki, wykręcają trójkąty do grania, a nawet plastikowe zabezpieczenia. Szkoła chce monitoringu, ale stara się też walczyć z wandalami innymi sposobami. Zobacz zdjęcia.

17 października oficjalnie otwarto Podwórko Talentów. Dyrekcja szkoły od początku powtarzała, że jest to plac zabaw dla wszystkich, bo to dzięki głosom elblążan udało się je zdobyć. Niestety, już podczas otwarcia brakowało kilku dzwoneczków. Wandale nadal nie odpuszczają i dewastują ten teren.
     - Ostatnio zniszczono elementy ze strefy artystycznej - trójkąty do wygrywania dźwięków – mówi Alina Dudzik, wicedyrektor SP 12. – Stalowe linki, na których były, umocowane zostały ukręcone albo obcięte.
     Szkoła się nie poddaje. Zwróciła się do prezydenta miasta o objęcie podwórka monitoringiem. – Dostaliśmy odpowiedź, że nasz wniosek jest analizowany od strony technicznej montażu kamer i jeżeli wszystko pójdzie dobrze, monitoring zostanie zrealizowany w przyszłym roku.
     Jak informuje jednak Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego, monitoring nie jest rozwiązaniem na wszystkie problemy. – Miejsc, gdzie mielibyśmy dać monitoring z powodu dewastacji jest tak dużo, że nie nadążylibyśmy z montowaniem kamer – mówi.
     Nauczyciele ze szkoły nie poddają się i wymyślili kolejny sposób, aby zwrócić większą uwagę na dbanie o ten plac zabaw.
     - Dzieci z klasy II a ułożyły rymowanki - prośby do użytkowników, które mamy zamiar zamieścić na tabliczkach – opowiada wicedyrektor. – Są to na przykład „Plac Nivea mamy bo sport uprawiamy. Jeżeli go zniszczycie – niewiele poćwiczycie” albo „Chcesz się huśtać kolego, to nie zrób huśtawce nic złego!”. Mamy nadzieję, że prośby dzieci chwycą za serca, nawet tych najmniej odpowiedzialnych i następnym razem ręka drgnie, gdy będą chcieli coś zniszczyć.
     - My nadal nie żałujemy, że plac stoi przy naszej szkole, że mogą z niego korzystać wszyscy elblążanie – zapewnia Alina Dudzik. – Jest nam po prostu smutno, że ktoś faktu jego powstania nie docenia. Wierzymy, że to co złego miało się stać już się stało i więcej się nie powtórzy.
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama