Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

II LO z Elbląga wysoko w Rankingu Liceów 2015

 
Elbląg, II LO z Elbląga wysoko w Rankingu Liceów 2015 fot. nadesłana
Rek

Młodzież to najlepsza inwestycja. Wyniki rankingu miesięcznika Perspektywy potwierdzają, że najstarsza szkoła średnia w Elblągu  II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka (w tym roku obchodzić będzie jubileusz 70-lecia) dobrze wykonuje zadanie w tym zakresie, realizując poczucie dobrze spełnionego obowiązku i osiągania celu, jakim jest wysoki poziom nauczania dobrze.

Szkoła kształtuje obecną i ukształtuje przyszłą cywilizację, czyli jej rola w życiu młodego człowieka jest bardzo istotna. Pomocą dla ucznia w uzyskaniu odpowiedzi na pytania o wybór właściwej szkoły może być Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”2015. Pokazuje, że w Elblągu najlepszą szkołą jest II LO, będąc jednocześnie jedną z najlepszych szkół w województwie warmińsko-mazurskim.
     Ocena szkół odbywała się w trzech kategoriach. Kapituła Rankingu zanalizowała wyniki 2315 liceów w 2014r., a miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował listę 500 najlepszych. II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka z Elbląga zajmuje na niej 186 pozycję. W Rankingu Maturalnym „Perspektyw” II LO jest na 197 pozycji, a w rankingu Olimpijskich Szkół – na 123 miejscu. Miejsca w pierwszej dwusetce najlepszych szkół ogólnokształcących w kraju dają II LO tytuł srebrnego liceum.
     W skład Kapituły Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych wchodzą przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych finansowanych przez MEN, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Partnerami Rankingu są m.in. WIT w Warszawie, SGGW w Warszawie, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach i inne uczelnie krajowe. Wśród kryteriów i wag procentowych branych przez Kapitułę pod uwagę znalazły się: sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych (25%), wyniki maturalne z przedmiotów dodatkowych (45%). Dzięki temu ocena Kapituły jest obiektywna.
     Kształtowanie teraźniejszości i przyszłości nabiera nowej jakości. W szkołach jak II LO w Elblągu jest utalentowana młodzież, jak też przeciętnie dobra lub bardzo dobra na rekrutacyjnym poziomie, młodzież świadoma jakości i kultury nauczania, ale także profesjonalna kadra.
     
     
---art. sponsorowany---
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA