Piątek 16-11-2018, imieniny Małgorzaty, Gertrudy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dary lasu 2 Dary lasu 2

Innowacyjna klasa dla pierwszaków w sp19

Elbląg, Innowacyjna klasa dla pierwszaków w sp19 Sp 19 (fot. AD)
Rek

Mały Plastyk” oraz „Więcej ruchu dla maluchów” z zakresu edukacji plastyczno – sportowej wspomaganej zajęciami komputerowymi i dodatkowym językiem angielskim w klasach I – III to innowacja pedagogiczna przygotowana na nowy rok szkolny przez szkołę podstawową nr 19.

Utworzenie takiej klasy daje dziecku możliwość zdobywania wiedzy, poszerzania i doskonalenia własnych umiejętności, osiągania wysokich wyników i wymarzonych sukcesów plastycznych, językowych i sportowych.
     W przygotowanej ofercie na nowy rok szkolny przygotowaliśmy:
     - zajęcia plastyczno - komputerowe - zajęcia plastyczne w formie warsztatowej w wymiarze 2 godzin tygodniowo (zajęcia w plenerze, galerii, muzeum, wykorzystanie różnych technik plastycznych: cuda z papieru, świat barw, dekoracje rzeźbiarskie, techniki graficzne, collage i in.); zajęcia plastyczne w formie zajęć komputerowych w wymiarze 1 godziny tygodniowo z podziałem na grupy (animacja komputerowa, malowanie na ekranie, sposoby przetwarzania fotografii i tekstu, tworzenia poruszających się postaci i obiektów).
     - zajęcia sportowe - zajęcia wychowania fizycznego prowadzone przez specjalistę wychowania fizycznego w wymiarze 3 godzin tygodniowo. Od II klasy zajęcia na basenie i na lodowisku (za zgodą rodziców od klasy I).
     - dodatkowy język angielski - realizacja zajęć w formie zabawy (wierszyki, piosenki, inscenizacje, a także zabawy ruchowe). Stopniowe osłuchanie z dźwiękami i intonacją języka angielskiego. Kształtowanie poprawnej wymowy. Wprowadzanie pisowni pojedynczych wyrazów. Rozwijanie umiejętności rozumienia poleceń nauczyciela i reagowania na nie.
     Ideą, która przyświeca temu programowi jest wykorzystanie zmysłów plastycznych, zdolności językowych i wyobraźni uczniów. Realizując tą innowację pragniemy rozwijać u dzieci całą gamę kompetencji ogólnych jak: wiedza, umiejętności, uwarunkowania osobowościowe i umiejętności zdobywania i przyswajania wiedzy.
     Pod bacznym okiem specjalisty wychowania fizycznego postaramy się przybliżyć dziecku specyfikę, sprawdzenia własnych umiejętności w zawodach sportowych, w sposób aktywny i dynamiczny pokierować rozwojem dziecka tak, aby jego poziom umiejętności ruchowych systematycznie wzrastał.
     Od was jako rodziców oczekujemy wsparcia i zaangażowania w tworzeniu sukcesów dziecka, w miarę możliwości aktywnego uczestnictwa w procesie wychowania i realizacji wypoczynku dziecka.
     Z naszej strony oferujemy profesjonalne podejście do spraw związanych z edukacją, wychowaniem i rekreacją dziecka.
     Nauczyciele realizujący innowację: Maria Jeżowska – edukacja wczesnoszkolna, warsztatowe zajęcia plastyczne, Małgorzata Lewicka – wychowanie fizyczne, Ewelina Bagdziun – zajęcia komputerowe.
     
     Serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte dla przyszłych klas I i ich rodziców 24 listopada (środa) o godz. 16.30 do szkoły podstawowej nr 19.
Małgorzata Lewicka, SP 19
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Bezpłatne badanie wzroku