UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Integracyjny rajd rowerowy

28 czerwca (czwartek) stowarzyszenie „Pro-familia” zaprasza do wzięcia udziału w VII Integracyjnym Rajdzie Rowerowym. Zbiórka w Parku Traugutta przy Pomniku Papieskim o godz. 11.

Rajd zakończy się w Parku Leśnym Bażantarnia przy wiacie „Irenka”. Osoby zainteresowane prosimy zgłaszenie się do siedziby stowarzyszenia przy ul. Winnej 9 (ŚDS) lub telefoniczny kontakt pod nr. 55 235 11 23.
     Elbląskie Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie, ich Rodzinom i Opiekunom „Pro-familia”, w ramach realizacji zadania dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, prowadzi kampanię edukacyjno-informacyjną, której celem jest przybliżenie problematyki osób chorujących psychicznie związanej z funkcjonowaniem psychospołecznym w miejscu zamieszkania, szkole i w pracy.
     Hasło kampanii brzmi „Pomimo niepełnosprawności jestem pełnowartościowym człowiekiem”. Kampania ma na celu zmienić wizerunek osób z niepełnosprawnością psychiczną postrzeganych dotąd jako niezaradne i wymagające szczególnej pomocy w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących m.in. podjęcia ponownie nauki, pracy czy też założenia rodziny. Celem jest również zachęcenie przedsiębiorców do przełamywania lęków przed ich zatrudnieniem.
     Dotychczas w ramach programu zorganizowano wiele spotkań edukacyjno-informacyjnych, których odbiorcami byli uczniowie szkół, osoby z problemami psychicznymi, ich rodziny, znajomi, wolontariusze, opiekunowie oraz osoby zainteresowane. Raz w miesiącu w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Winnej 9 w Elblągu organizowane są Drzwi Otwarte, podczas których prezentowane są metody pracy z osobami mającymi problemy psychiczne oraz warsztaty ateterapeutyczne i psychoedukacyjne. Główny cel to przełamanie stereotypowego obrazu o osobach niepełnosprawnych psychicznie. Spotkania z młodzieżą pomagają przełamać bariery strachu i zakłopotania w kontaktach z niepełnosprawnymi psychicznie kolegami.
     Kampanię zakończy, zaplanowany na wrzesień, festyn integracyjny, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Jest to zawsze okazja do integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, to czas do wspólnej zabawy i pokazania, że osoby niepełnosprawne chcą być zauważone, mają takie same potrzeby jak wszyscy. Festyn organizowany jest w ramach XI Ogólnopolskich Obchodów Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Szczegółowy program obchodów już wkrótce.
Ludwika Załuska, stowarzyszenie „Pro-familia”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A nasz lanser będzie, On lubi rowerkiem na POkaz jeżdzić, bo tylko to mu wychodzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-06-25)
 • Świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu:) Jesteśmy uczestnikami rajdu od kilku lat i muszę przyznać, że z każdym razem doświadczamy pozytywnych wrażeń. Pozdrowienia dla ludzików z "Winnej"!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczestnik rajdu(2012-06-26)
Reklama