Niedziela 09-12-2018, imieniny Wiesława, Leokadii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Internetowe pośrednictwo pracy

Powoli dobiega końca, trwający od ubiegłego roku projekt „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy - rozwój partnerstwa”. Jednak nie oznacza to końca funkcjonowania strony internetowej www.jestpraca.elblag.pl.

Projekt „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy - rozwój partnerstwa” realizowany jest od kwietnia 2006 r. Jego celem jest rozwój partnerstwa i komunikacji między instytucjami oraz zmniejszenie bezrobocia w rejonie, a tym samym zapewnienie społeczeństwu dostępu do szkoleń, informacji i doradztwa zawodowego.
     Projekt jest realizowany przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych oraz: Centrum Pracy i Pomocy w Elblągu, Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu, NSZZ Solidarność Zarząd Regionu Elbląg, Gminę Miasta Elbląga, Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Oddział Zamiejscowy w Elblągu, Ochotniczy Hufiec Pracy w Elblągu.
     W każdej z tych instytucji mieści się Punkt Publicznego Dostępu do Informacji dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Każdy może tu przyjść, skorzystać z Internetu, sprawdzić oferty pracy lub zamieścić swoje CV.
     - Niestety, niewielu elblążan korzysta z tej formy pomocy w poszukiwaniu pracy - przyznaje Anna Sałacka, asystentka projektu. - Tak jest przynajmniej w moim punkcie, który mieści się w siedzibie Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność” przy ul. 1 Maja 2. Nie wiem, z czego to wynika. Może bezrobotni krępują się poprosić o pomoc? Zdecydowanie wolą zapoznać się z ofertami pracy wywieszonymi na tablicy ogłoszeń. A przecież bardzo ważny jest właśnie ten bezpośredni kontakt.
     Jednak zainteresowanie stroną www.jestpraca.elblag.pl jest spore. Chętnie odwiedzają ją osoby poszukujące pracy, jak i pracodawcy.
     - Nie wszyscy jednak wiedzą, że zamieszczanie ofert pracy na naszej stronie jest bezpłatne - mówi Anna Sałacka. - Obawy mają także bezrobotni. Myślą, że tu można znaleźć oferty dotyczące tylko ludzi niepełnosprawnych. Nic bardziej mylnego. Ta strona jest dla wszystkich.
     Projekt „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy - rozwój partnerstwa”
     to także edukacja. Do tej pory zrealizowane zostały szkolenia dotyczące psychologii pracy, budowy prezentacji multimedialnych, procedury rejestracji firm oraz pożyczek i kredytów, a także szkolenie z zakresu rozpoczęcia działalności gospodarczej w UE. Były też zajęcia dotyczące podatków i ZUS. Obecnie trwają szkolenia z zakresu Prawa Pracy. Uczestnicy szkoleń to czołowi pracownicy instytucji rynku pracy.
     Projekt potrwa do końca lutego 2008 roku. Jednak z wirtualnego świata nie zniknie strona internetowa www.jestpraca.elblag.pl.
     
     Artykuł jest finansowany ze środków EFS.

 


     
     

-------------------- Tekst sponsorowany ----------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
OKOWOKO s.c.