UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Bajkowa wyspa”

 
Elbląg, IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Bajkowa wyspa”
fot. nadesłana

Wczoraj (28 lutego) w Bibliotece Elbląskiej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Bajkowa wyspa”, zorganizowany przez Przedszkole nr 17. Celem przedsięwzięcia było promowanie i popularyzowanie literatury dziecięcej lokalnego pisarza Wiesława Piechoty, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz rozwijanie u dzieci zdolności recytatorskich przez umożliwienie im zaprezentowania swoich umiejętności.

W zmaganiach wzięło udział piętnastu małych recytatorów z przedszkoli znajdujących się na terenie powiatu elbląskiego. Nad przebiegiem konkursu czuwało szanowne Jury w składzie: Alicja Guła, Wiesław Piechota oraz Małgorzata Adamska. Komisja konkursowa szczególną uwagę zwracała na następujące kryteria recytacji: tempo mówienia, intonacja, interpretacja wiersza, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
       Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, dbałością i ekspresją prezentowały swoje wiersze na scenie. Niektórzy uczestnicy ubrani byli w specjalnie przygotowane, śliczne stroje, inni zachwycili nas rewelacyjnymi rekwizytami, a pozostali urzekli zebranych gości efektowną mimiką i modulacją głosu. Poziom, jaki prezentowali uczestnicy, był bardzo wysoki, co sprawiło, że jurorzy musieli długo debatować nad wyborem zwycięzców. Wyniki przedstawiają się następująco:
       I miejsce – Alicja Abucewicz z Przedszkola Samorządowego im. L. Wawrzyńskiej w Pasłęku
       II miejsce – Dominika Szakiewicz z Przedszkola nr 13 w Elblągu
       III miejsce – Liliana Bubniak z Przedszkola nr 3
       Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów. Ogromne podziękowania składamy panu Wiesławowi Piechocie za jego twórczość i zaangażowanie w promowanie literatury dziecięcej na terenie powiatu elbląskiego, a przede wszystkim za piękny wiersz, który napisał dla nas z okazji tegorocznej edycji konkursu. Było nam bardzo miło spotkać się z Wami, oczywiście zapraszamy za rok.
      
Przedszkole nr 17
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama