Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

J. Konarzycki: Chciałbym być "podpowiadaczem”

Elbląg, J. Konarzycki: Chciałbym być "podpowiadaczem” Jerzy Konarzycki

Rozmowa z Jerzym Konarzyckim, kandydatem do sejmiku wojewódzkiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Kandyduje pan do sejmiku, ale nie tylko. Jest pan również kandydatem na wójta gminy Elblągu. Z którego wyboru byłby pan bardziej zadowolony?
     Nie rozważam tego w takich kategoriach. W pierwszej kolejności padła propozycja startowania do sejmiku, ale w ostatnim czasie grupa mieszkańców gimny wystąpiła z propozycją, żebym również wystartował w wyborach na wójta.
     
     Ale trzeba będzie z czegoś rezygnować, w przypadku gdyby pan zdobył i mandat do sejmiku i został wójtem...
     Ordynacja rzeczywiście nie pozwala być w jednym i drugim samorządzie. Trzeba z czegoś zrezygnować. Zadeklarowałem mieszkańcom gminy, że jeżeli zwyciężę w wyborach na wójta, zostanę wójtem.
     
     Zawsze był pan związany z PSL, jak pan sądzi, jaka będzie reprezentacja tej partii w sejmiku?
     Sejmik najbliższej kadencji będzie miał trzydziestu radnych, nie ukrywam, że PSL liczy na to, że będzie miało w sejmiku pięciu, sześciu radnych.
     
     O czym chciałby pan tam decydować?
     Z chwilą włączenia Elbląga do województwa warmińsko-mazurskiego były niesnaski pomiędzy Elblągiem i Olsztynem. Ponieważ uważam siebie za człowieka spokojnego, mógłbym spróbować doprowadzić do bliższej współpracy obu miast i ludzi.
     
     Uważa pan, że przez cztery lata to się nie udało?
     Zaczątki porozumienia zawsze były, ale nie do końca obie strony były zadowolone, szczególnie Elbląg. A jeżeli chodzi o działania gospodarcze, to bliski jest mi port elbląski i budowa terminalu. To jest szansa dla miasta. Druga sprawa to budowa przejścia granicznego w Grzechotkach i modernizacja drogi nr 22. Ponadto bliskie są mi sprawy Zalewu Wiślanego. Spotkałem się z rybakami z Tolkmicka. Mówią, że za cztery, pięć lat nie będzie ryb w Zalewie. Więc myślę, że w ramach różnego rodzaju programów strukturalnych będzie można pozyskać pieniądze na zarybienie tego akwenu.
     
     Mówi pan o drodze, o porcie, Zalewie Wiślanym, natomiast spodziewałam się spraw związanych z rolnictwem. Czy to są dla pana nieco mniej ważne kwestie?
     Są mi bliskie Żuławy i osłona przeciwpodziowa. Myślę, że to będzie moje oczko w głowie. Chodzi oczywiście o pozyskanie pieniędzy. Wszyscy kandydaci w wyborach obiecują, że coś załatwią, ale zazwyczaj niewiele z tego wynika, bo brakuje pieniędzy. Mam trochę doświadczenia, jak je zdobyć.
     
     Mówimy o Żuławach, ale rolnictwo jest przecież dziedziną bardzo rozległą. Jak pan widzi rozwój rolnictwa, niektórzy mówią o eksporcie... Czy ma pan jakieś propozycje rozwiązań?
     PSL ma taki program. Szczególnie dotyczy on zabezpieczenia żywieniowego, produkcji zdrowej żywności, biopaliw i agroturystyki. To są główne kierunki, które należałoby preferować w województwie warmińsko-mazurskim.
     
     Był pan w mijającej kadencji wicestarostą powiatu elbląskiego. Gdzie tak naprawdę jest panu bliżej: do Elbląga czy do powiatu ziemskiego?
     Startuje stąd, bo jestem mieszkańcem Elbląga, wprawdzie od kilku lat, ale mam kilka spostrzeżeń, którymi mógłbym się podzielić. Mógłbym być swoistym "podpowiadaczem" pewnych rozwiązań, chociaż nie wiem, czy samorząd miejski będzie chciał skorzystać ze współpracy. Miasto zupełnie dobrze sobie radzi.
     
     
     Programy Studia El prezentowane są na antenie Telewizji Elbląskiej we wtorki i piątki ok. Godz. 17.45.

przyg. Joanna Ułanowska (Radio Olsztyn)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A Kazimierz Czechowicz jedzie w niedziele do USA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  Karol(2002-10-22)
 • Podpowiadacze są najlepiej widziani w budce suflera.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Fred(2002-10-22)
 • Ja to bym pożądek w Elblągu zrobił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kazimierz Cz.(2002-10-22)
 • Tak się pisze - porządek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-10-22)
 • Panie Karol a gdzie pożegnalna imprezka i czy pan Czechowicz stawia, piszę się na to.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kika(2002-10-22)
 • A może by tak Elbląg zamiast do Olsztyna spróbował pan przyłączyć do Kaliningradzkiej Obłasti, lepiej by nie było a le jaka tania wóda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Abstynent(2002-10-22)
 • Wódkę by można było sprzedać, pieniądze przepić i już jaki obrót towarem i gotówką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Alkoholik(2002-10-22)
 • Czy mam się czuć zaproszony na imprezkę pożegnalna do pana K. Czechowicza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rozrywkowiec(2002-10-22)
 • Ta "grupa mieszkańców" co to niby poprosiła Pana o kandydowanie na Wójta Gminy Elbląg, to dwaj mieszkańcy Gronowa Górnego zadłużeni po same uszy. Jeżeli zostanie Pan Wójtem Gminy Elbląg będzie Pan musiał dać im możliwość zarobienia na spłatę owych długów. Oczywiście spłata nastąpi z kasy Gminy Elbląg. Obydwaj kandydują na radnych Gminy Elbląg, stanowią oni zresztą jądro Pana komitetu wyborczego. Pierwszy z nich jest totalnym bankrutem, nie posiada żadnego majątku tylko stertę postępowań komorniczych o zapłatę długów. Drugiemu z kandydatów udowodniono (później sam się do tego przyznał) kradzież wody z wodociągu gminnego. Taka to "grupa mieszkańców" poprosiła Pana o kandydowanie. Prawo tego nie zabrania ale wstyd jak jasny gwint!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wyborca(2002-10-22)
 • Co za facet, jak nie da rady na Wójta to może choć do Sejmiku, a może tak na emeryturę dziadku???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  GG(2002-10-22)
 • A ja się cieszę, że mamy takich kandydatów na Wójta Gminy Elbląg, 1) HAJDUKONIS PIOTR BOGUMIŁ, KW Wyborców Piotra Bogumiła Hajdukonis, lat 48, wykształcenie wyższe, 2) KAMIŃSKI ANDRZEJ ADAM, KW Wyborców Gminy Elbląg "Wspólne Dobro" lat 50, wykształcenie wyższe 3) KONARZYCKI JERZY, KW Wyborców Porozumienie Samorządowo-Ludowe,lat 59, wykształcenie wyższe 4) NOWACZYK GRZEGORZ, KW Wyborców Grzegorza Nowaczyka, lat 36, wykształcenie wyższe. Mam nadzieję, że mój kandydat wygra już w niedzielę. Czego życzę sobie i wszystkim mieszkańcom Gminy Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-10-22)
 • Dlaczego jedni muszą pracować a drudzy za bycie podpowiadaczem chcą brać państwowe pieniądze. Obecnie pan Konarzycki jest podpowiadaczem w starostwie powiatowym i nie wiem czemu nie powiedział o swoich sukcesach jako wice starosta. Czy nowa funkcja zmieni człowieka i nagle stanie się on super inicjatorem super zmian. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  wyborca powiatowy(2002-10-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta z ludźmi
Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Fototapety do łazienki
Obrazy na alupanelu