Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak kształtowane jest bezpieczeństwo i czy mamy na nie wpływ?

 
Elbląg, Jak kształtowane jest bezpieczeństwo i czy mamy na nie wpływ?
Rek

Jak projektować otaczającą przestrzeń, aby dawała poczucie bezpieczeństwa? Jak wygląda przestępczość nieletnich? Co zmieniło się w przepisach dotyczących programu Niebieskich Kart oraz co robimy, aby nasi najmłodsi byli odpowiednio edukowani z zakresu bezpieczeństwa – to główne tematy konferencji z dyrektorami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Elbląga. Konferencji, która odbyła się dziś (15 listopada) w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

Kluczowym zagadnieniem, które było zaprezentowane podczas tego spotkania to realizacja programu „Bezpieczne przestrzenie”. Tu swoja prelekcję miał asp. szt. Robert Papierowski, który opowiedział o realizacji właśnie tego projektu. Na zasadzie innowacji pedagogicznej wprowadził go Zespół Szkół Technicznych w Elblągu, policja jest natomiast partnerem tego projektu. To jak kształtować przestrzeń osiedli, szkół a nawet budynków zostało przedstawione przez Roberta Papierowskiego w prezentacji z wykorzystaniem zdjęć terenów „poddanych już obróbce” pod kątem bezpieczeństwa. Różnicę tę było szczególnie widać przy porównaniu zdjęć „jak było” i „jak jest”. Kilka projektów zostało już zrealizowane, ale program na zmianę otoczenia dopiero rusza wiec z pewnością zobaczymy jego efekty.
     Kolejnym zagadnieniem poruszanym na spotkaniu były zmiany w przepisach dotyczących Niebieskich Kart a wiec programu przeciwdziałającemu przestępstwom przemocy w rodzinie. Tu o wprowadzonych zmianach dotyczących możliwości założenia Niebieskiej Karty np. przez szkołę czy też ośrodek pomocy społecznej, a nie tylko policję mówił asp. szt. Jarosław Graman z elbląskiej policji. Co ważne, zgodnie z nowymi przepisami Prezydent Elbląga, 29 września 2011r. powołał zespół interdyscyplinarny, którego zadaniem będzie skupianie działań związanych z prowadzeniem dokumentacji Niebieskich Kart.
     W dalszej części spotkania poruszono tematy przestępczości nieletnich oraz zagadnienia dotyczące prewencji kryminalnej, a więc wszelkiego typu spotkań w szkołach, ale nie tylko, bo także i edukacji osób dorosłych nt. unikania zagrożeń. Tu o podejmowanych działaniach opowiedzieli nadkom. Artur Kłapouchy z Wydziału Prewencji Kryminalnej elbląskiej komendy policji oraz współpracująca z nim w tej dziedzinie st. chor. Lidia Osik z placówki Straży Granicznej w Elblągu. Na koniec o prawnych aspektach odpowiedzialności osób nieletnich opowiedział asp. Radosław Braczkowski.
     Tego typu spotkania z dyrektorami szkół są realizowane cyklicznie raz w roku. Jest to dobry sposób na podsumowanie tego co już zostało zrobione oraz tego co jest jeszcze w planach do realizacji.

mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Seat