UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak nie nauczysz się angielskiego

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2017-03-16
Aktualizowany 2017-03-19 18:00
 
Jak nie nauczysz się angielskiego

Jeśli po latach prób nadal nie udaje Ci się nauczyć angielskiego i masz ochotę uciekać, kiedy ktoś zwraca się do Ciebie w tym języku, może zainteresuje Cię, jakie są prawdziwe przyczyny tego stanu rzeczy. Przecież wszystkiego innego – łącznie z własnym językiem – potrafiłaś się jakoś nauczyć…

Jako specjalistów od szybkiej nauki języków, zawsze fascynował nas ten temat. Mamy w tej dziedzinie spore doświadczenie: od 2009 roku nauczyliśmy angielskiego blisko 10 tys. osób – w tym w ciągu 8 tygodni pierwszą polską Top Model Paulinę Papierską – i szerokie grono najbardziej wymagających i zapracowanych klientów: gwiazd mediów i showbiznesu, oficerów Komendy Głównej Policji i Biura Ochrony Rządu, a także zarządy i pracowników największych polskich przedsiębiorstw. Umiejętność swobodnej rozmowy po angielsku uczestnicy uzyskują w ciągu sześciu miesięcy, zaś wskaźnik rezygnacji od lat utrzymuje się poniżej 3%, gdy w branży językowej normą jest 75-80% rezygnacji.
      
       Doświadczenia te pozwalają nam z całą odpowiedzialnością potwierdzić trafność poniższej listy wniosków o tym, co sprawia, że tak trudno jest opanować obcy język. Dlaczego więc jest tak źle - skoro przecież na co dzień posługujemy się jednym z najtrudniejszych języków świata? Co robimy nie tak?
      
       Co robić, aby nie nauczyć się angielskiego
       - Jeśli coś nie przynosi rezultatu, nic nie zmieniaj, próbuj w nieskończoność
       - Ucz się zawsze w ten sam sposób – najlepiej z list słówek, które wkuwasz jedno po drugim
       - Odkładaj naukę na bardziej odpowiedni moment – na pewno kiedyś nadejdzie
       - Nie próbuj mówić. Poczekaj, aż tak się nauczysz, że na pewno nie zrobisz żadnego błędu
       - Ucz się przede wszystkim gramatyki. W londyńskiej restauracji na pewno przetestują Cię z czasów przeszłych
       - Nie ucz się wymowy – mamrotanie pod nosem słówek z listy wystarczy
       - Zaplanuj sobie uczyć się codziennie przez 3 godziny i wykręcaj się mnóstwem obowiązków
       - Gdy ktoś odezwie się do Ciebie po angielsku, natychmiast uciekaj
       - Nie szukaj żadnych innowacyjnych metod – wszystko, co się dało, zostało już na pewno wymyślone
       - Nie zapisuj się na kurs. Przerwa dobrze Ci zrobi.
      
       Chociaż powyższa lista brzmi jak żart, trafnie opisuje powszechną praktykę nauki języka u większości dorosłych. To dlatego 7 na 10 osób rezygnuje z nauki języka przed upływem roku. Prawdziwy powód jest zawsze ten sam: nikłe rezultaty, niewspółmierne do wkładanego wysiłku.
      
       Dlaczego nie udaje mi się nauczyć języka, chociaż potrafiłam bez trudu nauczyć się wszystkiego innego
       To nie do końca Twoja wina. Obowiązujący dziś powszechnie system edukacji, także językowej, niewiele zmienił się od czasów Bismarcka. Wtedy to powstał system kształcenia, oparty na dyscyplinie, wszechwładzy nauczyciela nad uczniem i ujednolicenia wszystkiego, co się da – od ławek i ubiorów uczniów po podręczniki i programy nauczania. Dziś edukacja, także językowa, nadal od każdego oczekuje, że nauczy się on:
       - tego samego
       - w tym samym czasie
       - w ten sam sposób
       - z tymi samymi rezultatami
      
       To tak, jakbyśmy chcieli przygotować do zawodów sportowych np. 20 biegaczy, oczekując że po wykonaniu dokładnie tych samych ćwiczeń, w takiej samej liczbie, w tym samym czasie - wszyscy osiągną te same rezultaty. Gdybyż to było takie proste…
      
       Jak - mając mało czasu, pracę, dom itd. - mogę szybko nauczyć się języka
       Ucząc się w podobny sposób, jak nauczyłaś się własnego. To zazwyczaj inaczej, niż uczyłaś się dotąd. Mark Twain powiedział, że gdyby języka ojczystego uczono nas tak, jak uczy się języków obcych, nikt nigdy nie nauczyłby się mówić.
      
       Prof. Howard Gardner z Uniwersytetu Harvarda dowodzi, że nie ma jednej inteligencji, ale ma ona kilka różnych form. Gardner wyróżnia ich aż osiem – w tym także inteligencję matematyczno-logiczną i językową, na których oparta jest cała tradycyjna edukacja, w tym nauka języków.
      
       Faktem jest, iż jeśli to nie są akurat Twoje najsilniejsze inteligencje, tradycyjna nauka języka będzie dla Ciebie drogą przez mękę. Jeśli aby coś opanować, musisz to zrobić, a nie przeczytać instrukcję – masz silną inteligencję ruchową, zaś wkuwanie odmian to dla Ciebie obcy świat. A co, jeśli Twoja najsilniejsza inteligencja, to inteligencja muzyczna, interpersonalna albo wizualno-przestrzenna?
      
       Z naszych najsilniejszych inteligencji korzystamy na co dzień odruchowo – tak samo, jak po ciężką torbę sięgamy silniejszą ręką. Dopiero teraz wiadomo, że nauka, dostosowana do indywidualnych typów inteligencji, przynosi nieporównanie szybsze efekty. Wg. Raportu IBM „5 in 5” z 2013 roku, cała edukacja właśnie gwałtownie skręca w stronę indywidualizacji nauczania.
      
       Języka możesz już uczyć się tak, jak akurat Twój mózg lubi najbardziej. Już teraz tak właśnie, odruchowo, gromadzisz informacje, dotyczące np. Twojego hobby. W ten sam sposób uczymy na naszych szybkich kursach angielskiego Metodą Colina Rose. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak możesz szybko zacząć swobodnie rozmawiać po angielsku i wreszcie być sobą w tym języku, umów się na spotkanie informacyjne w jednej z kilkudziesięciu placówek Instytutu Colina Rose w kraju. To nic nie kosztuje. Nasi najlepsi trenerzy wyjaśnią Ci dokładnie, jak wygląda nauka języka dostosowana do Ciebie, jak i dlaczego działa i czym najbardziej różni się od tego, co dotąd się Ci się nie sprawdziło.
      
       Jeśli chcesz zobaczyć, jak można uczyć się języka całkowicie bez stresu, za to z szybkimi efektami, zajrzyj NowoczesnyAngielski.pl. lub szybki angielski.pl

      
       Krzysztof Litwiński
       Prezes Zarządu, Partner Zarządzający
       Instytut Colina Rose Sp. z o.o.
      
                                                                            --------------- artykuł sponsorowany -----------------
      

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl