Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Jak olśnić pracodawcę?

Jak zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, jak powstrzymać nerwowe tiki, oblizywanie ust czy bujanie się na krześle - między innymi tego uczą się słuchacze Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, którzy uczestniczą w projekcie „Dosięgnąć gwiazd”.

Projekt „Dosięgnąć gwiazd” ma pomóc młodym ludziom w rozwoju psychofizycznym i zawodowym, a przez to ułatwić im start w dorosłe życie.
     - Nasza młodzież nabywa nowe kompetencje psychospołeczne nakierowane na wzrost poziomu samooceny, poczucia tożsamości z grupą rówieśniczą, pełnienia nowych ról - wyjaśnia Beata Wrzosek, koordynator projektu. - Nabywa także umiejętności w zakresie opanowania sztuki autoprezentacji, pisania profesjonalnego CV, przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Rozwija swoją wiedzę i umiejętności w zakresie promocji i edukacji zdrowotnej, w tym ryzykownych zachowań seksualnych oraz pierwszej pomocy przedlekarskiej. Nasi uczniowie uczestniczą także w zajęciach plastycznych, poznają techniki takie jak malarstwo, batik, malowanie na szkle - dodaje Beata Wrzosek. - Poznają także historię Elbląga i jego dziedzictwo kulturowe.
     Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają te zajęcia w „medyku”.
     W pracowni informatycznej grupa słuchaczy II roku specjalności technik masażysta i ratownik medyczny pracowała pod okiem psychologa Aleksandry Dyks-Łepek i nauczyciela informatyki Roberta Turleja.
     - Młodzież uczestniczy w zajęciach interpersonalnych, uczy się, jak pisać CV i zachować podczas rozmowy kwalifikacyjnej - mówi Aleksandra Dyks-Łepek. - W praktyce wygląda to tak: uczniowie wybierają sobie ofertę pracy i przygotowują się do rozmowy z pracodawcą. Nagrywaliśmy już ich zachowania na wideo, gdy rozmawiali w parach, prezentując swoje najlepsze strony. Teraz nagramy ich podczas rozmowy w sprawie pracy.
     - Zauważyliśmy już, że zachowujemy się śmiesznie - mówi Karolina Tkaczuk, uczestniczka zajęć. - Niektórzy oblizują usta podczas rozmowy, inni bujają się na krześle. Musimy to wyeliminować, by dobrze zaprezentować się przed pracodawcą.
     - Zdobyte tu umiejętności przydadzą nam się w poszukiwaniu pracy - dodaje Mariusz Domeracki. - Będziemy wiedzieć, co należy robić, a czego unikać.
     Inna grupa uczestniczy w warsztatach artystycznych, które prowadzi Elżbieta Zaradkiewicz.
     - Młodzież uczestniczyła w zajęciach w muzeum, podczas których zapoznała się z historią Elbląga i Żuław - mówi opiekun plastyczny. - Wybieramy się także do katedry św. Mikołaja, a naszym przewodnikiem będzie ks. infułat Mieczysław Józefczyk.
     Zdobytą wiedzę uczniowie „przelewają” teraz na papier, choć nie tylko. Wykonują także linoryty, tworzą batiki i malują na szkle. Wszystkie prace przedstawiają herby Elbląga oraz miejskie zabytki.
     - Fajnie, że są takie warsztaty, bo możemy się czegoś nowego nauczyć i rozwijać swoje talenty - mówi uczestniczka zajęć Dominika Tymiejczuk. - Wciągające jest malowanie na szkle. To dla mnie terapia, odstresowuję się.
     - Dla mnie najciekawszą techniką jest linoryt - dodaje Natalia Kucharczyk. - Zdobytą tu wiedzę będę mogła przekazać swoim późniejszym podopiecznym, bo uczę się na kierunku terapia zajęciowa.
     W „medyku” goszczą także studenci z Koledżu Medycznego w Kaliningradzie. To partnerzy Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej w projekcie „Moda na retro - czyli piękny wiek”.
     - Projekt ten zakłada dzielenie się doświadczeniami z Medycznym Koledżem w Kaliningradzie w zakresie pracy z osobami starszymi niekonwencjonalnymi metodami, działalności środowiskowej na rzecz tej grupy osób oraz funkcjonującego systemu wsparcia dla seniorów w Elblągu - wyjaśnia Beata Wrzosek.
     12-osobowa grupa rosyjska - studenci oraz dyrektor Koledżu Nikolaj Czerkes i Andżelika Kiryłłowa - lekarz-higienista - uczestniczy w spotkaniach z uczniami „medyka”, a także we wspólnych warsztatach z wizażu, masażu oraz w zajęciach choreoteatralnych. Brała także udział w pokazie resuscytacji.
     Od 12 do 16 listopada grupa elbląskich uczniów pojedzie z rewizytą do Kaliningradu. Projekt „Moda na retro” zakończy się 30 listopada regionalną konferencją. Jest finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Bezpłatne badanie wzroku
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME