Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak rozpocząć naukę polskiego? Poradnik dla obcokrajowców w Polsce

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2017-11-29
Aktualizowany 2017-12-05 11:18
 
Elbląg, Jak rozpocząć naukę polskiego? Poradnik dla obcokrajowców w Polsce

Język polski nie należy do tych najprostszych do nauki. W sieci można odszukać wiele materiałów, w których język polski jest wymieniany, jako jeden z najtrudniejszych języków do opanowania. To, że jest to, język skomplikowany wie także przeciętny Polak. Nauka niektórych zasad gramatycznych i ortografii jest często skomplikowana nawet dla tych, dla których jest to język ojczysty.

Dlatego nie ma, co się zrażać powszechnymi opiniami. Język polski jest możliwy do opanowania, a dowodem na to, są obcokrajowcy, którzy języka polskiego się nauczyli i to czasami w bardzo krótkim czasie. Jest takie polskie przysłowie, które mówi, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Języka polskiego nie należy się bać. Jeśli jesteś obcokrajowcem, zamierzasz uczyć się polskiego to potraktuj to, jako przygodę i szukaj takich metod nauczania, dzięki którym nauka języka polskiego będzie przyjemnością.
     Jest dużo różnych powodów skłaniających do tego, że obcokrajowcy podejmują naukę języka polskiego. Mogą to być studia, praca, rodzina, kontakty osobiste, a może to być po prostu fakt, że brzmienie języka wydaje się szczególnie atrakcyjne.
     
     Dobre efekty przynosi samodzielna nauka
     
Dzieje się tak, dlatego, że czas, jaki ma być poświęcony na naukę, jest wykorzystany do maksimum. W nauce każdego języka obcego obowiązują pewne zasady. Nie inaczej jest z nauką języka polskiego. Tak jak w nauce innych języków, aby osiągnąć dobre efekty, należy być systematycznym, zmotywowanym i zaangażowanym w to się robi.
     
     Naukę języka polskiego, tak jak każdego innego języka obcego można podzielić na etapy. Pierwszy etap ma miejsce w momencie, kiedy odsłuchujesz się z językiem, odkrywasz jego brzmienie. Na początku, bardzo trudno będzie wyróżnić, chociaż pojedyncze słowa. Ten etap najlepiej przejść poprzez osobisty kontakt z językiem. Nawet na pierwszym etapie nauki języka polskiego możesz skorzystać z korepetycji online. To wygodna i powszechnie dostępna forma nauki. Wybór właściwego nauczyciela dzięki platformie preply,com jest niezwykle prosty. Doświadczony nauczyciel wskaże najlepsze metody nauczania oraz podpowie, z jakich źródeł do nauki języka polskiego skorzystać. Następnym etapem w nauce języka polskiego są pierwsze próby samodzielnej komunikacji. Na tym etapie warto skorzystać z pomocy native speakera. Również w mediach społecznościowych można odszukać grupy skupiające osoby uczące się języków. Pierwsze samodzielne rozmowy mogą być rozmowami ze znanymi polskimi znajomymi za pomocą komunikatorów. Im częściej będziesz używał języka i starał się budować zdania po polsku, tym łatwiej będzie przychodziła nauka. Po jakiś czasie, zależnym od bardzo indywidualnych uwarunkowań, na pewno nadejdzie taki moment, że samodzielnie będziesz umieć zapytać się o drogę. Jeśli poznasz podstawy komunikowania się w języku polskim, to z większą łatwością nauczysz się czytać oraz pisać.
     
     Niezależnie od tego, na jaką metodę nauki się zdecydowałeś, masz także możliwość sięgnięcia po dodatkowe pomoce. Wykorzystanie piosenek, filmów i materiałów edukacyjnych o ciekawych treściach ma zastosowanie również w nauce języka polskiego. Nauka słówek poprzez słuchanie piosenek, czy też oglądanie interesującego filmu będzie przyjemniejsza. W serwisie YouTube na kanałach prowadzonych przez pasjonatów języka polskiego można wyciągnąć wiele przydatnych w nauce wiadomości. Jeszcze jednym miejscem w sieci są blogi i fora językowe, to również miejsca stanowiące bogate źródło informacji na temat efektywnych sposobów na naukę języka polskiego.
     
     Nauka języka polskiego to nie tylko nauka słówek
     Ale jest to też nauka czytania, pisania i praca nad polską gramatyka. Nauka powinna kojarzyć się z miłymi odczuciami, a tych nie brak w polskiej kulturze, i tradycjach. Może więc odpowiednim początkiem nauki języka polskiego będzie zapoznanie się z atrakcjami kulturalnymi i turystycznymi. Nauka jest o wiele łatwiejsza, jeśli będziesz uczył się tego, co wiąże się z Twoimi zainteresowaniami. Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się języka polskiego, a nie mieszkasz w Polsce, to wybranie się na urlop do kraju nad Wisłą będzie idealnym wstępem do dalszej nauki.
     Nauka języka polskiego jest umiejętnością praktyczną, a doskonalić ją można poprzez jak najczęstsze używanie języka w różnych sytuacjach.
     
     Podsumowując:
     - nauka języka polskiego może być przyjemnym doświadczeniem
     - nauczysz się nie tylko skutecznie komunikować w języku polskim, ale poznasz również bogatą kulturę polską
     - będziesz miał możliwość samodzielnego zwiedzania Polski, nawet takich zakątków, o jakich nie piszą w przewodnikach
     - poznasz wspaniałych ludzi, którzy chętnie będą rozmawiać po polsku
     - znajomość języka polskiego docenią pracodawcy
     
     Zacznij więc naukę języka polskiego od teraz, na początek nie potrzebujesz żadnych inwestycji, wystarczą dobre chęci odpowiednie nastawienie o dostęp do sieci internetowej. Na znanej platformie preply.com znajdziesz wyszukiwarkę (sprawdź sam wpisując: korepetycje z polskiego) posiadającą wiele opcji praktycznego wyszukiwania. Z łatwością znajdziesz nauczyciela, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. Korepetycje mogą odbywać się drogą tradycyjną lub przy pomocy komunikatora Skype. Na początku możesz skorzystać z lekcji próbnych i sprawdzić jak wyglądają tego typu lekcje. Przydatną możliwością są także specjalne pakiety lekcji, Nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć: do dzieła.
     
                                                                     ------ materiał płatny -------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl