Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak wybrać polisę na życie i nie przepłacać?

 
Elbląg, Jak wybrać polisę na życie i nie przepłacać?

Zakup ubezpieczenia na życie jest wiele osób kojarzy z dodatkowym obciążeniem miesięcznego budżetu, zapominając o profitach jakie daje polisa. Tym samym składka nie powinna uderzać zbyt mocno po kieszeni, ponieważ może to doprowadzić w konsekwencji do zerwania ciągłości ochrony ubezpieczeniowej.

Aby uniknąć niekorzystnej oferty i być „wypłacalnym”, warto jeszcze przed zakupem konkretnej polisy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, przyjrzeć się poszczególnym produktom i porównać ich ceny oraz zakres ochrony, czyli liczbę umów dodatkowych.
     
     Poszukiwania rozpocznij w internecie
     W szukaniu dobrej oferty ubezpieczeniowej potencjalny klient zazwyczaj korzysta z pomocy internetu. Tak jest dziś najszybciej i, jak się okazuje, najtaniej.
     Decyzję można podjąć także stacjonarnie – w siedzibie towarzystwa. Będzie szybko, z pełną obsługą ze strony agenta ubezpieczeniowego, ale bez możliwości porównania konkurencyjnych ofert. Efekt? Duże prawdopodobieństwo, że przepłaciliśmy za ubezpieczenie na życie. Produkt w takim samym wymierzę ma być może także inny ubezpieczyciel, ale znacznie taniej.
     Drugą metodą, znacznie wygodniejszą jest polisa na życie online. Nie idziemy do agenta, tylko agent przychodzi do nas. Nie jeden, a nawet pięciu z różnych towarzystw. Miejscem spotkania może być miejsce naszego zamieszkania, więc ubezpieczenie kupujemy bez wychodzenia z domu, wcześniej porównując oferty bez żadnych zobowiązań. Wystarczy wypełnić krótki formularz w porównywarce ubezpieczeń na życie i czekać na zgłoszenia od agentów z adekwatnymi do naszych oczekiwań polisami.
     
     Sprawdzaj polisy w rankingach
     Ale po czym poznać, że złożona oferta jest warta uwagi, a pozostałe nie różnią się wysokością składki? Znaczenie ma również marka towarzystwa, jak i sprawdzone, wiarygodne źródła polis ubezpieczeniowych. Takim może być na przykład ubezpieczenie na życie dostępne w www.rankingubezpieczennazycie.pl.
     Dostępne tam rankingi ubezpieczeniowe to również źródło wielu cennych i zaufanych informacji, przygotowanych przez specjalistów. Ranking ubezpieczeniowy ocenia jakość ubezpieczeń na życie. Zespół specjalistów przyznaje punkty za między innymi:
     - częstotliwość składki miesięcznej;
     - możliwość modyfikowania zakresu ochrony;
     - sumę ubezpieczenia;
     - wyłączenia odpowiedzialności;
     - sposoby rezygnacji z ubezpieczenia.
     Dzięki rankingowi dowiadujemy się, które ubezpieczenia są aktualnie najbardziej warte uwagi. Obiektywna ocena pozwala dokonać dobrego wyboru, obniżając ryzyko przepłacenia za polisę.
     
     Cena ubezpieczenia na życie – od czego zależy?

     Klientów w największym stopniu interesują wartości liczbowe – ile kosztuje składka, ile wynosi suma ubezpieczenia, ile umów dodatkowych do wyboru itp. Cena ubezpieczenia jest niezwykle ważna – w końcu wiążemy się umową z ubezpieczycielem na wiele lat, a minimum na 12 miesięcy. Płacenie składki za polisę bez pokrycia będzie tylko stratą pieniędzy, dlatego warto zwrócić uwagę przynajmniej na dwa czynniki:
     - umowy dodatkowe – rozszerzenia dotyczą wielu przypadków związanych z życiem i zdrowiem, np. śmierć w wypadku komunikacyjnym, uraz czaszki czy zdiagnozowanie choroby nowotworowej. Jeśli obawiamy się konkretnej choroby, a mamy małe dzieci i kredyt na mieszkanie – umowa dodatkowa jest jak najbardziej zasadna. Jednak wiele osób zbyt pośpiesznie decyduje się na maksymalną ochronę, nie myśląc o tym, że większość tych rozszerzeń jest im całkowicie zbędna. A dodatkowa ochrona to również dodatkowy koszt, zatem warto wybierać je rozsądnie. Z drugiej strony minimalny zakres, np. śmierć ubezpieczonego daje niewielkie szansę na wypłatę świadczenia, które w tym przypadku dostaną bliscy ubezpieczonego,
     - suma ubezpieczenia – w indywidualnej polisie na życie mamy możliwość ustalenia maksymalnego odszkodowania za dane zdarzenie. To nawet milion złotych w razie naszej śmierci. I chociaż wysoka suma ubezpieczenia z pewnością jest dobrym zabezpieczeniem dla bliskich, jednak dobrze jest mierzyć siły na zamiary – za wysoką sumą idzie w parze wysoka składka.
     
     Warto też sprawdzić ile kosztuje ubezpieczenie na życie w www.rankingubezpieczennazycie.pl, zanim wybierzemy ostatecznie konkretny produkt. Cenną informacją jest także znajomość OWU – z tego dokumentu dostępnego dla każdej polisy przed jej zakupem dowiemy się o rozszerzeniach, częstotliwości opłacania składki i innych możliwościach jakie daje ubezpieczenie życiowe typu oszczędzanie czy inwestowanie części wpłacanej składki.      

     ------ materiał płatny ------
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl