UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak zadbać o zdrowy uśmiech dziecka?

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2018-08-21
Aktualizowany 2018-08-29 13:00
 

Ponad 58% przebadanych dzieci ma próchnicę. Problem dotyczy średnio dwóch zębów stałych oraz 5 zębów mlecznych. W ciągu ostatnich pięciu lat Akademia Zdrowego Uśmiechu przebadała aż 38,5 tys. przedszkolaków. Przekrojowe wyniki badań przeprowadzonych w 560 przedszkolach w Polsce są zatrważające.

Niestety przyczyną takiej sytuacji są niewiedza oraz zaniedbania, których dopuszczają się rodzice bagatelizujący codzienną higienę jamy ustnej swoich dzieci. Bakterie, które tworzą próchnicę, posiadają zdolność przyczerniania się do wszystkich powierzchni zębów. Sprzymierzeńcem próchnicy jest cukier. Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się próchnicy, rodzice powinni zacząć dbać o zęby swoich pociech jak najwcześniej się da.
     Nieleczona prowadzi do ropnych powikłań, bólu, konieczności zażywania przez dziecko antybiotyków, przedwczesnego usuwania zębów, problemów ze zgryzem, a nawet do poważnych zaburzeń. Podstawową metodą zapobiegania próchnicy u dzieci jest higiena jamy ustnej, a w szczególności szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, najlepiej pastą z fluorem. W pierwszych latach życia dziecka kształtują się jego nawyki higieniczne i wyrabia umiejętność szczotkowania zębów. Im wcześniej nauczymy dziecko właściwego mycia zębów, tym chętniej będzie ono robiło to w przyszłości.

 


     Warto zapamiętać: Nieprawdą jest, że o zęby mleczne nie trzeba dbać, bo i tak wypadną.
     
     Pierwszy ząb - pierwsza wizyta u dentysty -  wizyta adaptacyjna - pomaga dziecku przyzwyczaić się do otoczenia, personelu, dźwięków gabinetu stomatologicznego. Stomatolog może rozpocząć współpracę z rodzicami i ustalić strategie postępowania w zakresie profilaktyki stomatologicznej.
     
     Perfekt Dent Centrum Stomatologiczne sp. z o.o. mieszczące się przy ul. Traugutta 40 w Elblągu realizuje projekt pn. „Wzmocnienie potencjału leczniczego Perfekt Dent Centrum Stomatologiczne Sp. z o.o. oraz Spółki Partnerskiej Lekarzy poprzez doposażenie w nowoczesny sprzęt”. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości i skuteczności świadczeń zdrowotnych oferowanych przez Perfekt Dent oraz Spółkę Partnerską Lekarzy w na obszarze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych ZIT BIS Elbląg. Dzięki realizacji projektu program profilaktyki próchnicy u dzieci będzie mógł być rozszerzony. Natomiast Partner Projektu Spółka Partnerska Lekarzy dzięki zakupionemu sprzętowi będzie świadczyć usługi medyczne z zakresu chorób układu krążenia oraz onkologicznych.      


     ----- artykuł sponsorowany ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl