Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak złożyć PIT?

Elbląg, Jak złożyć PIT? (fot. AD)
Rek

Do końca akcji zeznań zostały dwa tygodnie, termin składania rozliczenia rocznego za 2009 rok na formularzach PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39 upływa bowiem 30 kwietnia. Przypominamy o sposobach na złożenie rozliczeń.

Wypełnione zeznania można:
• przesłać pocztą (koszty przesyłki ponosi nadawca) – za datę złożenia uważa się datę stempla pocztowego
• złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym w Elblągu na Sali Obsługi Podatnika (literka G z automatu wydającego bilety) PIT-36 i PIT-36L – stanowisko nr 17 bez biletu
     3341 osób w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia br. osobiście złożyło rozliczenie roczne, średnio 371 osób dziennie, a średni czas oczekiwania na złożenie PIT-a wyniósł 25 minut. W kwietniu roku ubiegłego osobiście rozliczenie roczne złożyło 9413 osób. Największe nasilenie osób było w ostatnich trzech dniach czyli 28,29 i 30 kwietnia wówczas czas oczekiwania wahał się w granicach 2 godzin.
• przesłać drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego www.e-deklaracje.gov.pl
     
     Aby rozliczyć i wysłać swój PIT przez Internet
     Wystarczy 5 kroków:

     1. Ściągnij i uruchom aplikację,
     2. Wybierz i wypełnij Twój formularz PIT,
     3. Wprowadź dane,
     4. Wyślij swoje zeznanie,
     5. Pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).
     Intuicyjna aplikacja pozwoli sprawnie i szybko złożyć Twoje zeznanie podatkowe. Na stronie www.e-deklaracje.gov.pl znajdziesz instrukcje „krok po kroku” jak wypełnić poprawnie PIT, dzięki czemu wypełnienie formularza potrwa tylko kilka minut. Program jest bezpieczny i całkowicie darmowy a Twoje zeznanie zostanie przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego. Tak pod warunkiem, że wysłane zeznanie będzie prawidłowe.
     Jednakże ostrzegamy! Czekanie ze złożeniem zeznania przez Internet na ostatnią chwilę jest obarczone ryzykiem nieotrzymania UPO w przypadku wystąpienia błędów, np. po wpisaniu błędnej kwoty przychodu z ubiegłorocznego zeznania lub rozliczenia. Tym samym zeznanie nie zostanie złożone w terminie.
Aneta Szyc, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Serwis i oryginalne części Seat
Ubezpieczenia OC i AC
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski