Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak zostać studentem jeszcze w liceum

 
Elbląg, Jak zostać studentem jeszcze w liceum fot. nadesłana (Paweł Lefelbajn po prawej)
Rek

Paweł Lefelbajn z klasy II e II Liceum Ogólnokształcącego jest wyjątkowym przykładem ucznia utalentowanego, ambitnego i zaangażowanego bez reszty w zagadnienia z dziedziny matematyki i fizyki. Jako laureat ogólnopolskiego konkursu matematyczno-fizycznego "Wygraj indeks" organizowanego przez Politechnikę Gdańską został przyszłym potencjalnym studentem tej uczelni.

Paweł jest uczniem drugiej klasy licealnej. Już teraz ma na swoim koncie wiele zwycięskich tytułów. Został bowiem laureatem Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, gdzie wywalczył pierwsze miejsce w województwie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zdobył również tytuł laureata konkursu matematycznego zadań otwartych "Rozwiąż i ty" pod patronatem profesora Henryka Iwańca, zajmując w nim pierwsze miejsce z wynikiem 30 punktów na 30 możliwych. Zdobywając trzecie miejsce, został także laureatem VIII Konkursu Matematycznego organizowanego przez PWSZ w Elblągu i W-MODN w Elblągu. Paweł brał też udział w olimpiadach przedmiotowych z matematyki i fizyki, a w międzynarodowym konkursie "Kangur matematyczny 2016" uzyskał wynik bardzo dobry- jedyny taki wynik w II LO.
     Jak dochodzi się do takich sukcesów? - Trzeba lubić matematykę i fizykę - odpowiada Paweł Lefelbajn. - Mnie bardziej pociąga ta pierwsza, ale chętnie też poświęcam się fizyce, głównie z uwagi na obliczenia matematyczne. Dlatego w szkole prowadzę koło fizyczne dla licealistów, a zamiast lektur literackich wybieram zbiory zadań. Poza tym mam zainteresowania takie jak koledzy: ćwiczę na siłowni i oglądam dobre filmy sensacyjne.
     Dzięki indeksowi Politechniki Gdańskiej Paweł ma już "zaklepane" miejsce w Gdańsku. Jakie są jego plany na przyszłość? - Chyba nie skorzystam z zaproszenia PG - odpowiada. - Planuję udział w Konkursie Matematycznym "Wygraj indeks" organizowanym przez Politechnikę Warszawską i to właśnie tam chciałbym studiować. We wrześniu rozpoczną się olimpiady przedmiotowe z fizyki i matematyki, w których chciałbym wziąć udział. Również we wrześniu będę uczestnikiem Kongresu Młodych Matematyków w Warszawie, dokąd pojadę z kilkoma kolegami z naszego województwa. Mam nadzieję usłyszeć tam inspirujące wykłady i poznać ciekawych ludzi.
     Osiągnięcia Pawła Lefelbajna zasługują na uznanie i podziw. Gdyby jego zamiar powiódł się w przyszłym roku, czego mu serdecznie życzymy, Paweł zostałby w trzeciej klasie liceum przyszłym studentem dwóch uczelni matematycznych. Dopiero później stałby się maturzystą. Ta niezwykła kolejność ma miejsce, bo przed ludźmi chętnymi i pracowitymi roztaczają się liczne możliwości, jakie oferują uczelnie wyższe.
Dorota Radomska, rzecznik prasowy II LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapety industrial
Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Obrazy na alupanelu