UWAGA!

Jak zostać studentem jeszcze w liceum

 Elbląg, Jak zostać studentem jeszcze w liceum
fot. nadesłana (Paweł Lefelbajn po prawej)

Paweł Lefelbajn z klasy II e II Liceum Ogólnokształcącego jest wyjątkowym przykładem ucznia utalentowanego, ambitnego i zaangażowanego bez reszty w zagadnienia z dziedziny matematyki i fizyki. Jako laureat ogólnopolskiego konkursu matematyczno-fizycznego "Wygraj indeks" organizowanego przez Politechnikę Gdańską został przyszłym potencjalnym studentem tej uczelni.

Paweł jest uczniem drugiej klasy licealnej. Już teraz ma na swoim koncie wiele zwycięskich tytułów. Został bowiem laureatem Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, gdzie wywalczył pierwsze miejsce w województwie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zdobył również tytuł laureata konkursu matematycznego zadań otwartych "Rozwiąż i ty" pod patronatem profesora Henryka Iwańca, zajmując w nim pierwsze miejsce z wynikiem 30 punktów na 30 możliwych. Zdobywając trzecie miejsce, został także laureatem VIII Konkursu Matematycznego organizowanego przez PWSZ w Elblągu i W-MODN w Elblągu. Paweł brał też udział w olimpiadach przedmiotowych z matematyki i fizyki, a w międzynarodowym konkursie "Kangur matematyczny 2016" uzyskał wynik bardzo dobry- jedyny taki wynik w II LO.
       Jak dochodzi się do takich sukcesów? - Trzeba lubić matematykę i fizykę - odpowiada Paweł Lefelbajn. - Mnie bardziej pociąga ta pierwsza, ale chętnie też poświęcam się fizyce, głównie z uwagi na obliczenia matematyczne. Dlatego w szkole prowadzę koło fizyczne dla licealistów, a zamiast lektur literackich wybieram zbiory zadań. Poza tym mam zainteresowania takie jak koledzy: ćwiczę na siłowni i oglądam dobre filmy sensacyjne.
       Dzięki indeksowi Politechniki Gdańskiej Paweł ma już "zaklepane" miejsce w Gdańsku. Jakie są jego plany na przyszłość? - Chyba nie skorzystam z zaproszenia PG - odpowiada. - Planuję udział w Konkursie Matematycznym "Wygraj indeks" organizowanym przez Politechnikę Warszawską i to właśnie tam chciałbym studiować. We wrześniu rozpoczną się olimpiady przedmiotowe z fizyki i matematyki, w których chciałbym wziąć udział. Również we wrześniu będę uczestnikiem Kongresu Młodych Matematyków w Warszawie, dokąd pojadę z kilkoma kolegami z naszego województwa. Mam nadzieję usłyszeć tam inspirujące wykłady i poznać ciekawych ludzi.
       Osiągnięcia Pawła Lefelbajna zasługują na uznanie i podziw. Gdyby jego zamiar powiódł się w przyszłym roku, czego mu serdecznie życzymy, Paweł zostałby w trzeciej klasie liceum przyszłym studentem dwóch uczelni matematycznych. Dopiero później stałby się maturzystą. Ta niezwykła kolejność ma miejsce, bo przed ludźmi chętnymi i pracowitymi roztaczają się liczne możliwości, jakie oferują uczelnie wyższe.
      
Dorota Radomska, rzecznik prasowy II LO

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama