Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jaki Elbląg? Obywatelski!

Elbląg, Jaki Elbląg? Obywatelski!

Elbląskie Forum Obywatelskie zaprasza na kolejną debatę z cyklu „Jaki Elbląg? Obywatelski!”, poświęconą konsultacjom społecznym w mieście. Spotkanie odbędzie się 26. lutego (czwartek) o godz. 18 w Galerii Nobilis CKiWM „Światowid”.

Katastrofalny poziom zaufania społecznego, nikłe zainteresowanie mieszkańców sprawami publicznymi, zanik otwartego dyskursu publicznego – to kluczowe powody powstania Elbląskiego Forum Obywatelskiego. - Jesteśmy elblążanami, którzy chcą wpływać na jakość życia publicznego w naszym mieście. Tworzymy miejsce spotkań oraz dyskusji dla osób aktywnych i solidarnych. Naszym głównym celem jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego w naszym mieście, poprzez zwiększenie aktywnego udziału elblążan w życiu publicznym – mówią o sobie sygnatariusze EFO. Forum tworzy grupa kilkunastu osób, liderów organizacji pozarządowych i osób pracujących w obszarze nauki i kultury, na elbląskich uczelniach i instytucjach. Ich pierwszym działaniem zorganizowanym w obrębie inicjatywy było spotkanie pod hasłem „Po co nam Rada Miejska?”, w którym udział wzięło około 50 osób, w tym 6 radnych. Na wniosek sygnatariuszy EFO, radni obiecali przedłożyć Radzie Miejskiej projekt uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
     Czwartkowa debata, to kolejna okazja do otwartej dyskusji o tym, co ważne dla każdego mieszkańca, a tym samym dla miasta. Zainteresowanych i chętnych do czynienia obywatelskich zmian w Elblągu sygnatariusze EFO zapraszają na spotkanie.

Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Szanowni Państwo będe na spotkaniu i może ktoś z Radnych odpowie mi na pytanie czy do portu na rzece Elbląg / nowowybudowanego nabrzeża za 21 mln zł /można wpływac w okresie od 1 marca do 31 sierpnia . W tym czasie wejście do portu jest w rezerwacie i obowiązuje zakaz pływania, bip.uw.olsztyn.pl Pan Tadeusz Naguszewski nie wie. To po co konsorcjum domaga sie przekopu jjeżeli do portu nie można wpłynąć. A własciwy port dla Elbląga to Zatoka Elbląska. Z poważaniem Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2009-02-16)
 • O czym tu dyskutować, o jakich inicjatywach obywatelskich?Dlaczego Słonina i cala ta zgraja czerwonych nieudaczników, storpedowali starania się elblążan, którymi sterowało stowarzyszenie"Ziemia Elbląska do Pomorza", o przyłączenie naszego miasta wraz z powiatem ziemskim do województwa pomorskiego?Wiem coś więcej na ten temat, bo byłem aktywnym działaczem tej organizacji pozarzadowej. Dopóki miastem będzie rządziła ta czerwona banda, dopóty nic się nie zmieni na lepsze, bo towarzysze z ratusza wiedza wszystko najlepiej, przynajmniej w ich mniemaniu. alfik45
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-16)
 • racja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-16)
 • Warto tylko przypomieć, że to zgraja prawicowych popaprańców spod znaku wtedy AWS teraz PO i PIS spowodowała ten podział i przyłaczenie Elblaga do warmińsko-mazurskiego. W Elblagu brylował w tym Walendziak z AWS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Czerwony(2009-02-16)
 • Do alfik45: Właśnie inicjatywy EFO są skierowane do obywateli, żeby dotarło do ich świadomości, że trzeba iść na wybory i zagłosować mądrze, . .. a kto niby może zmienić władze w ratusz?. .. no tylko wyborcy!!! NIKT INNY. .. .a jak się patrzy na jakichś onych, to nic się nie zmieni. Do czerwonego: Obstawiam wysoko, że to jednak w interesie "czerwonych" było być w olsztyńskm. To oni zyskali najwięcej, ze względu na podział mandatów w okręgach wyborczych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czerwono-biały(2009-02-17)
 • 50 lat bylejakości i marazmu budzi we mnie odrazę i żal za utraconymi możliwościami w mieście i kraju, który nie koniecznie musiał być taki. Rok 1945 - zgoda, inaczej nie dało się zacząć. No, ale te prawie 20 lat kontynuacji po roku 1990 ? Te same metody, sztuczki, przekręty i świat dopasowany do potrzeb najmniej wybrednego autoramentu rodzaju ludzkiego - lumpenproletariatu, który żeruje na wszystkim i wszystkich, kpiąc ze zdobyczy techniki, logiki i dekalogu cywilizowanego człowieka. 50 lat walczyliśmy o prawa więźnia i tym sposobem ofiara na sali sądowej jest raczej osobą niepożądaną. To jest właśnie ten charakterystyczny mechanizm rozumowania i postępowania tego filuternego aczkolwiek znaczącego odłamu społeczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2009-02-18)
 • Wiesz czerwony – biały, obstawiasz, że skorzystali. I co z tego że skorzystali? Kto te korzyści zafundował? Można oczywiście mieć pretensje o poszczególne głosowania różnych posłów i sprawdzić kto i jak ale – Nie zmieni to faktu, że autorem reformy administracyjnej kraju i podziału takiego a nie innego jest Rząd AWS z Panem Premierem Buzkiem na czele a Parlament w którym dominowała prawica reformę poparł i przegłosował. Jeżeli jesteś zwolennikiem teorii, ze za wszystko odpowiada i za wszystkim zawsze stoi lewica to nie jestem zbytnio zdziwiony. To cecha wspólna dla większości zwolenników prawicy. Prawda, obiektywizm - tylko w teorii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Czerwony(2009-02-18)
 • Do czerwonego: źle zrozumiałeś, . .. nie chodzi mi o głosowania w Sejmie, bo to był co najwyżej "płacz nad rozlanym mlekiem", ale o głosowania do Sejmu i do Sejmiku Województwa. Czy Ci co byli wówczas Posłami i Senatorami, tzw. naszymi, mieliby szanse nimi być, gdybyśmy byli w Pomorskim? Jakie szanse na dobrą pozycję w Sejmiku Pomorskim mieliby tzw. nasi liderzy, czyli czerwoni - złotouści, bo Elbląg był dotychczas - na jego nieszczęście i dla dla jego zguby, chociaż to nie wina Miasta jako przestrzeni, tylko ludzi - czerwony. Nigdy w życiu nie byliby Posłami, Senatorami, ani radnymi sejmiku wojewódzkiego. Jak można było negocjować nasze położenie, czyli przed głosowaniem w Sejmie, to wszystkim elitom miejscowym (tym lichym prawicowym też) pasowało być w Warmińsko-Mazurskim, bo inaczej nie istnieliby, ani w kraju, ani w województwie. Musisz poczytać Ordynację Wyborczą. .. .bo w polityce jest "chłodna" kalkulacja. .. ., oczywiście że "powieszona na sztandarach" solidarności społecznej, bo tych co są niezadowoleni (inaczej - uboższych), będzie zawsze więcej niz tych zadowolonych (inaczej - zamożniejszych). PS. Mój kolor nic nie oznacza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czerwono-biały(2009-02-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Plecaki i tornistry
Clinex Grill
Pieczątki Trodat
Wyprawka Szkolna