Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bieg Niepodległości Bieg Niepodległości

Jesień życia w województwie

Według statystyk liczba ludności w Polsce do 2050 roku będzie się zmniejszać, natomiast liczba ludności w wieku powyżej 65 lat wzrośnie w stosunku do 2005 roku o 60 proc. – podkreśla Jacek Protas, marszałek województwa.

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego powołał zespół ds. diagnozowania potrzeb osób starszych i monitorowania wojewódzkiego programu „Pogodna i bezpieczna jesień życia na Warmii i Mazurach”. W skład zespołu weszło kilkanaście osób zajmujących się problemami społecznymi, nasze miasto reprezentuje Stanisław Puchalski z Fundacji Elbląg.
     Program „Pogodna i bezpieczna jesień życia na Warmii i Mazurach” jest odpowiedzią na potrzeby starzejącego się społeczeństwa. Według założeń ma przeciwdziałać ubóstwu wśród ludzi starszych, podnosić jakość ich życia oraz stworzyć odpowiedni system opieki geriatrycznej.
– Potrzeba uruchomienia programu na rzecz ludzi starszych wynika z procesu starzenia się polskiego społeczeństwa, w tym również mieszkańców z Warmii i Mazur – mówi Jacek Protas. – Zależy nam, aby wskazać obszary problemowe, w jakich trzeba działać, aby poprawić w przyszłości warunki społeczno-ekonomiczne, w jakich żyją osoby starsze. To ma być impuls do wdrażania trwałych, systemowych rozwiązań na rzecz seniorów z regionu Warmii i Mazur.
     Zadaniem zespołu, w którego składzie znalazło się 16 reprezentantów instytucji, organizacji pozarządowych, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także Wojewódzki Rzecznik Praw Osób Starszych, jest przygotowanie „raportu wyjścia”, który będzie podstawą do dalszych badań środowiska osób starszych, zabezpieczenia jego potrzeb i aktywizacji. W jego realizację, oprócz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i Federacji Fosa, zaangażowane są także takie instytucje jak Departament Zdrowia i Biuro ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy.
     
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • . .ten zespół to: 13 osób z Olsztyna + 1 pani z Giżycka + 1 pani z Kętrzyna + panPuchalski. .aa przeca mamy w Elblągu jakże słynnego specjalistę od poprawiania warunków społeczno-ekonomicznych osób starszych *_*
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    rwel(2010-02-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Naszywka GODŁO
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Polar z haftem