UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jest śnieg, są problemy

 
Elbląg, Jest śnieg, są problemy
fot. Michał Skroboszewski

Trudności z podjechaniem pod górkę przy szpitalu wojewódzkim, spóźniające się autobusy i tramwaje. Wszystko dlatego, że nad ranem w Elblągu spadł śnieg. Na szczęście służby informują, że sytuacja wraca do normy. Zobacz zdjęcia.

Jest zima, a jak jest zima, to muszą być też opady śniegu. W Elblągu zaczęło sypać o godzinie czwartej rano i wtedy na trasę wyjechały samochody Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
     - Wcześniej, o godzinie pierwszej w nocy zainterweniowaliśmy, gdyż na drogach wylotowych z Elbląga pojawiły się oblodzenia. Odśnieżanie miasta, na początku dróg tzw. „pierwszej kolejności odśnieżania” ruszyło po godzinie czwartej. Pamiętajmy jednak, że cały czas padał śnieg, co utrudniało nasza pracę – informuje Klaudia Rybka z Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
     Odpowiadająca za „akcję zima” w naszym mieście Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ma do swojej dyspozycji 8 piaskarko-solarek, 7 pojazdów z pługiem odśnieżnym na jezdnie, 10 sztuk pojazdów z pługiem na chodnikach, 4 koparko-ładowarki (do odśnieżania dróg) oraz 7 ciągników, 1 ładowarka, 3 samochody osobowe oraz 5 samochodów skrzyniowych (do odśnieżania chodników, skwerów).
     Opady śniegu utrudniły elblążanom dotarcie do pracy i szkoły. Do naszej redakcji dochodziły sygnały czytelników zaniepokojonych stanem dróg w mieście oraz problemami z komunikacją miejską.
„Przy ulicy Piechoty, jak się wjeżdża na górkę strasznie ślisko samochody wręcz stają i robi się nieprzyjemnie. Samochody na hamulcu nic nie mogą zrobić i obok przy zjeździe do dyskontu i przedszkola była już stłuczka. Nie było odśnieżone ani posypane, ta droga jest tragiczna i bardzo niebezpieczna. Jadąc z górki nie mogąc zatrzymać, może dojść do tragedii” - napisał do na jeden z czytelników. Trudne warunki dla kierowców były także m.in. przy szpitalu wojewódzkim.
     - W godzinach rannych utrudnienia w ruchu występowały na ul. Królewieckiej, Robotniczej i Bema – informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
     Problemy miała także komunikacja miejska.
     - Rankiem mieliśmy problemy z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. Mogą się zdarzać problemy z płynnością ruchu. Obecnie wszystko wraca do normy, kierowcy i motorniczowie robią wszystko, aby komunikacja miejsca funkcjonowała tak jak należy – uspokaja Michał Górecki, rzecznik prasowy elbląskiego ZKM.
     Po ustaniu opadów śniegu sytuacja w mieście wraca do normy.
     - Na drogach „pierwszej kolejności odśnieżania” likwidujemy błoto pośniegowe. Zaczęliśmy też odśnieżać pozostałe drogi w mieście – informuje Klaudia Rybka.
     Konieczność odśnieżania można zgłaszać do dyspozytora EPGK pod nr tel. 602-655-659 lub 232 64 08 w.7,8
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Trzeba wziąć pod uwagę to, że jak są intensywne opady śniegu to w zasadzie zawsze tak będzie i żadne służby tu nie pomogą. Trzeba być idiota żeby uważać, iż w takich warunkach drogi będą zawsze czarne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  40 12
  Lodołamacz(2019-01-08)
 • @Lodołamacz - dokładnie, i noga z gazu!!! zachowajcie bezpieczną odległość bo ja nie dość że z przodu to i z tyłu muszę uważać żebyście mi ni9e wjechali w bagażnik
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 5
  kierowcaElmetropolii(2019-01-08)
 • Dobrze jest. Snieg przestał padać i moment drogi i chodniki zrobiły się czarne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 4
  Zzz(2019-01-08)
 • Włodarz zapomniał o odśnieżaniu ulic i chodników? Przecież jest zima i śnieg może padać i w nocy i w dzień. Ale jak się ma "służbówkę" to i dojazd do i z pracy jest nie straszny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 23
  kolo(2019-01-08)
 • Jestem kierowcą i mam pytanie kto ponosi odpowiedzialność jak np na Piechoty jest nieodśnieżone jest ślisko nie pomogę podjechać pod górkę zacznie mnie spychać w dół i dojdzie do kolizji? Mając oczywiście zimowe i sprawne chaulce? Dostanę mandat czy to wina zarządcy drogi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 8
  Mieszjaniecel(2019-01-08)
 • Zimowe opony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 6
  Mieszkaniecel(2019-01-08)
 • @Mieszjaniecel - kup sobie opony zimowe!!!nie jakieś wielosezonowe !!(bo takowych nie ma )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 11
  niekłamię(2019-01-08)
 • EPGK to hucpa i skok na publiczną kasę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 9
  (2019-01-08)
 • Wszyscy użytkownicy dróg powinni pamiętać, że proces odśnieżania w kwestii czasu na wykonanie zadania określają procedury. I tak na drogi w pierwszej kolejności odśnieżania wyznaczono czas na ich przystosowanie do ruchu od 2 do 4 godzin po USTANIU ZJAWISKA POGODOWEGO, które te trudności spowodowało. Na pozostałych drogach ten czas wynosi od 6 do 12 godzin. Należy też pamiętać, że w procesie odśnieżania uczestniczą inne podmioty jak administracje spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot, firm i zakładów prywatnych oraz indywidualni właściciele budynków i posesji, którzy też muszą wykonać te prace przy czym czas nie jest ściśle wyznaczony, ale zakłada się, że nastąpi to maksymalnie w ciągu 8 godzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 7
  Pługowy(2019-01-08)
 • Czasy się zrobiły takie, że nawet dziemnnikarze elbląscy powinni wiedzieć, że nie publikuje się zdjęcia z pełną rejestracją samochodu. Co najmniej w dobrym tonie jest zamazanie tablic. Może ktoś nie życzy sobie pokazywania tablic, na podstawie których można ustalić dane osobowe właściciela i odtworzyć drogę poruszania się pojazdu? Ale Elbląg to nie Europa, nie Stany i nie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 10
  kolowol(2019-01-08)
 • Jak sypie tak jak sypało dzisiaj rano, to choćby zajmujący się utrzymaniem dróg i chodników stawali na głowie, to nie wszędzie wszystko będzie odśnieżone na czas. Pozostaje nam, użytkującym, jeździć wolniej i ostrożniej, używać głowy i zimowych opon no i w końcu uświadomić sobie, że zimą wymagana jest inna technika jazdy. Oczywiście odrobina zrozumienia i życzliwości na drodze jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Uważajcie na siebie i mniej nerwów za kółkiem, to wszyscy będziemy żyć! Oby do wiosny :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 7
  PandaRek(2019-01-08)
 • kolejny który "myśli" (to słowo za nic nie pasuje do niego), że jak ma zimowe opony to może być d... na drodze i ma 4 zapasowe życia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 2
  (2019-01-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 4
Promocja RATY 0%
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 10