Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jesteśmy bardziej świadomi społecznie

Elbląg, Jesteśmy bardziej świadomi społecznie Fot. AD.
Rek

Zdecydowanie wzrosła liczba mieszkańców Warmii i Mazur przekazujących swój 1 procent z podatku – ze 146 tys. w roku 2008 do 280 tys. w roku 2009. W 2008 roku przekazaliśmy łącznie nieco ponad 7 mln zł, w roku ubiegłym już blisko 9,5 mln zł. Obdarowaliśmy 1851 organizacji, czyli o 270 więcej niż w roku 2008.

Rośnie liczba organizacji pozarządowych działających na Warmii i Mazurach, wzrasta także prospołeczna świadomość mieszkańców województwa – wynika ze sprawozdania z monitoringu współpracy Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami pożytku publicznego. Taki program współpracy został uchwalony przez Sejmik Województwa w październiku 2008 r. Sprawozdanie z jego wykonania zostanie przedstawione radnym na kwietniowej sesji Sejmiku.
– W 2005 roku na Warmii i Mazurach działało nieco ponad 3 tysiące organizacji pozarządowych, na koniec 2009 roku było ich ponad 3900 – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Około 7 proc. z nich ma status organizacji pożytku publicznego. Zdecydowanie wzrosła liczba mieszkańców Warmii i Mazur przekazujących swój 1 procent z podatku. Rośnie nasza świadomość społeczna i wiedza dotycząca istnienia realnego, bezpośredniego wspierania działalności obywatelskiej. To dobre wiadomości i chcę je podkreślić, tym bardziej, że zostało jeszcze trochę czasu na rozliczenia podatkowe, a tym samym na podjęcie decyzji, kogo chcemy obdarować, czyją działalność wesprzeć.
     Szczegółowe informacje na temat takiego wsparcia można znaleźć na naszych stronach internetowych wrota.warmia.mazury.pl – baner „Przekaż 1% organizacjom z Warmii i Mazur” lub na stronie www.1procent.warmia.mazury.pl.
     Co roku zwiększa się także ilość umów, zawieranych z partnerami społecznymi na realizację zadań własnych Samorządu Województwa, zleconych organizacjom pozarządowym. Rośnie także wysokość środków przeznaczanych na dotacje. W roku 2008 kwota ta wynosiła 4,8 mln zł, a w roku 2009 - 6,6 mln zł. Priorytety Samorządu Województwa w takiej współpracy to edukacja i zdrowie publiczne, promocja zatrudnienia i aktywizacja osób pozostających bez pracy, rozwój kultury fizycznej i sportu, integracja europejska, współpraca międzynarodowa, promocja regionu, upowszechnianie i ochrona praw konsumenta, kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego, ekologia i dziedzictwo przyrodnicze, rozwój turystyki, zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, aktywizacja społeczności lokalnych na obszarach wiejskich, aktywizowanie środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, wsparcie rozwoju sektora pozarządowego województwa warmińsko-mazurskiego.
     
     
Gabinet Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • florek Elbląg to NIE Warmia i Mazury ! ELBLĄG to ŻUŁAWY WIŚLANE. Jak już chcemy byc dokladni co do połozenia geograficznego miasta i okolic. Stawiam SPECJALa temu kto mi pokaże w Elblagu choć jedno jezioro (oprócz naszego jeziora Drużno ).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek(2010-04-07)
 • Hehe. .. ja też powtarzam to do znudzenia pod każdym artykułem, który zawiera to KŁAMSTWO. Tak tak - bo to jest kłamstwo - i to jeszcze sam gabinet marszałka to popełnia! Wstyd. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jonas(2010-04-07)
 • Niech 1% zostanie w Elblągu!!! cop.elblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  opp(2010-04-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 7
Promocja RATY 0%
Szafka RTV pod telewizor Remo Czarna 170 cm
Promocja RATY 0%