Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Janek Krasicki Janek Krasicki

Jesteśmy bardziej świadomi społecznie

Elbląg, Jesteśmy bardziej świadomi społecznie Fot. AD.
Rek

Zdecydowanie wzrosła liczba mieszkańców Warmii i Mazur przekazujących swój 1 procent z podatku – ze 146 tys. w roku 2008 do 280 tys. w roku 2009. W 2008 roku przekazaliśmy łącznie nieco ponad 7 mln zł, w roku ubiegłym już blisko 9,5 mln zł. Obdarowaliśmy 1851 organizacji, czyli o 270 więcej niż w roku 2008.

Rośnie liczba organizacji pozarządowych działających na Warmii i Mazurach, wzrasta także prospołeczna świadomość mieszkańców województwa – wynika ze sprawozdania z monitoringu współpracy Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami pożytku publicznego. Taki program współpracy został uchwalony przez Sejmik Województwa w październiku 2008 r. Sprawozdanie z jego wykonania zostanie przedstawione radnym na kwietniowej sesji Sejmiku.
– W 2005 roku na Warmii i Mazurach działało nieco ponad 3 tysiące organizacji pozarządowych, na koniec 2009 roku było ich ponad 3900 – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Około 7 proc. z nich ma status organizacji pożytku publicznego. Zdecydowanie wzrosła liczba mieszkańców Warmii i Mazur przekazujących swój 1 procent z podatku. Rośnie nasza świadomość społeczna i wiedza dotycząca istnienia realnego, bezpośredniego wspierania działalności obywatelskiej. To dobre wiadomości i chcę je podkreślić, tym bardziej, że zostało jeszcze trochę czasu na rozliczenia podatkowe, a tym samym na podjęcie decyzji, kogo chcemy obdarować, czyją działalność wesprzeć.
     Szczegółowe informacje na temat takiego wsparcia można znaleźć na naszych stronach internetowych wrota.warmia.mazury.pl – baner „Przekaż 1% organizacjom z Warmii i Mazur” lub na stronie www.1procent.warmia.mazury.pl.
     Co roku zwiększa się także ilość umów, zawieranych z partnerami społecznymi na realizację zadań własnych Samorządu Województwa, zleconych organizacjom pozarządowym. Rośnie także wysokość środków przeznaczanych na dotacje. W roku 2008 kwota ta wynosiła 4,8 mln zł, a w roku 2009 - 6,6 mln zł. Priorytety Samorządu Województwa w takiej współpracy to edukacja i zdrowie publiczne, promocja zatrudnienia i aktywizacja osób pozostających bez pracy, rozwój kultury fizycznej i sportu, integracja europejska, współpraca międzynarodowa, promocja regionu, upowszechnianie i ochrona praw konsumenta, kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego, ekologia i dziedzictwo przyrodnicze, rozwój turystyki, zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, aktywizacja społeczności lokalnych na obszarach wiejskich, aktywizowanie środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, wsparcie rozwoju sektora pozarządowego województwa warmińsko-mazurskiego.
     
     
Gabinet Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • florek Elbląg to NIE Warmia i Mazury ! ELBLĄG to ŻUŁAWY WIŚLANE. Jak już chcemy byc dokladni co do połozenia geograficznego miasta i okolic. Stawiam SPECJALa temu kto mi pokaże w Elblagu choć jedno jezioro (oprócz naszego jeziora Drużno ).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek(2010-04-07)
 • Hehe. .. ja też powtarzam to do znudzenia pod każdym artykułem, który zawiera to KŁAMSTWO. Tak tak - bo to jest kłamstwo - i to jeszcze sam gabinet marszałka to popełnia! Wstyd. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jonas(2010-04-07)
 • Niech 1% zostanie w Elblągu!!! cop.elblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  opp(2010-04-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski