Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Teraz ja - Jeszcze o partnerstwie

Odnośnie zamieszczonego artykułu „W stronę partnerstwa” chciałbym prosić o zamieszczenie poniższych uwag – parę zdań od siebie w ważnym temacie społeczeństwa obywatelskiego.

Pan Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej zainicjował go i chciałbym wierzyć, że będzie go kontynuować, nie bacząc na ewentualne niepochlebne posty.
     Jestem człowiekiem leciwym, wiele widziałem i mam liczne przykłady, że elblążanie są przywiązani do swojego miasta, wiele dla niego zrobili i są w stanie nadal wiele zrobić. Ten stosunek do miasta trwa, przenosząc się z pokolenia na pokolenie. Każda władza, niezależnie od opcji, może być pewna wsparcia społecznego, wszakże pod jednym warunkiem. Musi być prawdziwe partnerstwo w relacji władza – obywatele. Mieszkańcy muszą nieustannie otrzymywać sygnały, że Rada Miasta, Urząd Miejski i urzędnicy pracują w ich interesie, a nie w interesie różnych grup nacisku. Gdy tak nie jest, trudno dziwić się głosom sprzeciwu, frustracji i apatii.
     Podam tylko dwa przykłady:
     1. Trwają prace dla przeniesienia torów tramwajowych w ciąg ul. 12 lutego. Liczne były sygnały zaniepokojenia, wskazujące na mizerny efekt tego działania, wobec znaczących nakładów. I co?
     2. Pomyślano o seniorach. Uchwała Rady Miejskiej i jej wdrożenie przez ZKM zaowocowały! Ludzie po siedemdziesiątce musieli pobrać i wypełnić wnioski, wpisując wszystkie literalnie dane z dowodu osobistego (przejawia się tu brak respektu dla ustawy o ochronie danych osobowych). Następnie odebrać „kartonik”, a korzystając zeń, zobowiązani zostali do „zameldowania” i „odmeldowania” każdego przejazdu. To jest przykład uważności i szacunku do osób, które to miasto przywracały do życia!
     Podobnych przykładów jest, niestety, więcej i w takich warunkach o partnerstwie mówić niepodobna.
     
     Z wyrazami szacunku
     
paradaj
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.0 1 2

..., a moim zdaniem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Hosting WWW BIZNES