Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jubileusz w „Tęczowym Przedszkolu”

Elbląg, Jubileusz w „Tęczowym Przedszkolu” Małgorzata Gałuszewska, dyrektor Przedszkola nr 29 (fot. AD)
Rek

W piątek (5 listopada) Przedszkole nr 29 w Elblągu świętowało 25-lecie swojego istnienia. Uroczystość stała się okazją do podsumowania działalności placówki oraz do podzielenia się wspomnieniami z minionych lat. Uświetnił ją występ wesołych przedszkolaków.

Przedszkole nr 29 zaczęło swoją działalność 1. września 1985 roku. W maju 2006 roku, z inicjatywy obecnej dyrektor Małgorzaty Gałuszewskiej, placówka przyjęła nieoficjalną nazwę “Tęczowe Przedszkole”. Nazwa ta wzbudza bowiem pozytywne konotacje. Kojarzy się z radością, bo takie właśnie powinno być przedszkole. W ciągu 25 lat placówka zmieniała swój wystrój, stwarzając dzieciom klimat ciepła i radości i zapewniając im poczucie bezpieczeństwa. „Tęczowe Przedszkole” odnosi wiele sukcesów. Przedszkolaki przynoszą bowiem chlubę swojemu przedszkolu uczestnicząc w wielu konkursach i olimpiadach. Jako jedyne przedszkole w Elblągu, Przedszkole nr 29 organizuje konkurs wiedzy pt “Jestem Polakiem. Jestem elblążaninem”, krzewiąc w ten sposób u dzieci poczucie patriotyzmu. Poza tym bierze dział w akacjach dotyczących ekologii i ochrony środowiska.
     Piątkowa uroczystość była dla osób związanych z „Tęczowym Przedszkolem” okazją do podsumowań i wspomnień.
     - 25 lat to srebrny jubileusz. To wielkie wydarzenie dla kogoś, kto nie boi się przeszłości i z wielką nadzieją patrzy w przyszłość. – powiedziała Małgorzata Gałuszewska, dyrektor Przedszkola nr 29. - Dlatego właśnie nasze przedszkole obchodzi ten jubileusz. To wydarzenie dotyczy nie tylko nas, osób obecnie w nim pracujących. Jest to święto wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób mieli bądź mają wpływ nadal na naszą pracę –dodała pani dyrektor. - To święto Was wszystkich drodzy goście. Zawsze przypominam swoim pracownikom, że przedszkole to my, wszyscy razem i każdy z osobna. A więc nasz jubileusz to 25 lat pracy każdego, dyrektora, pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych. Jestem dumna z tego, że 6 lat mojej pracy utkało historię tego przedszkola i tego jubileuszu. Każdy jubileusz jest niezwykłym świętem, jest też okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć, do wyznaczania nowych celów i zadań. Skłania również do refleksji, wspomnień i przemyśleń.

 


     Na tej doniosłej uroczystości obecni byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Urzędu Miejskiego oraz dyrektorzy innych placówek szkolnych i przedszkolnych. Uroczystość uświetnił wesoły występ tęczowych przedszkolaków, który wprowadził zebraną widownię w zaczarowany świat kolorów. Odbyła się również projekcja zdjęć “Z kroniki przedszkolnej” oraz projekcja filmu o przedszkolu. Spotkanie zwieńczyło rozdanie pamiątek i kwiatów.

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II