Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kalendarz, który pomaga chorym dzieciom

 
Elbląg, Kalendarz, który pomaga chorym dzieciom
Jedno ze zdjęć do kalendarza (fot. nadesłane)
Rek

Niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie dzieci potrzebują dużo miłości i nieustającej opieki. Poza tym bardzo istotna jest rehabilitacja czy odpowiedni sprzęt, który umożliwia dzieciom łatwiejsze funkcjonowanie. Najlepiej wiedzą o tym siostry, które prowadzą Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Elblągu. Mimo starań dzieciom brakuje wszystkiego i to właśnie było impulsem do przeprowadzenia projektu Bestiariusz – grupa wolontariuszy stworzyła kalendarz, z którego dochód przeznaczono właśnie na DPS w Elblągu.

- Pomysł na Projekt Bestiariusz zrodził się w mojej głowie ponad rok temu – mówi Karolina Sypniewska, wolontariuszka, pomysłodawczyni projektu Bestiariusz. - Wiedziałam o istnieniu DPS i sytuacji podopiecznych, ponieważ wiele osób należących do tej samej parafii, co ja, pomagało podopiecznym. Udało mi się zwerbować grupkę znajomych i tak rozpoczęła się praca nad kalendarzem. Zajmujemy się fotografią, filmem, grafiką, wizażem i aktorstwem, w większości amatorsko, więc zrobienie czegoś, co można nazwać wytworem sztuki było jakby naturalne dla nas.
     Kalendarz jest praktyczny i przydatny na co dzień. Przedstawia dwanaście postaci wywodzących się z mitologii starożytnej i średniowiecznej różnych krajów.
     - Przy okazji takie wiszące potwory na ścianie mogą przypominać o tym, że istnieje takie miejsce jak DPS w Elblągu, które potrzebuje ciągłej pomocy – wyjaśnia Karolina Sypniewska. - Cały kalendarz zrobiłyśmy same, własnymi siłami i wykorzystując nasze umiejętności. Zrobiłyśmy stroje, znalazłyśmy odpowiednie miejsca, wykonałyśmy zdjęcia, poddałyśmy je obróbce i stworzyłyśmy materiały promocyjne. Fundacja Zbieramy Razem zgodziła się nam pomóc w prowadzeniu akcji.
     Dzieciom z Domu Pomocy Społecznej przyda się wszystko. Nowe piżamki, rajstopy, swetry, koszulki, kurtki, czapeczki, buty zimowe i cieplejsze kurtki. Dom jest mały, dlatego wciąż boryka się z problemami finansowymi, a otrzymywane przez siostry dotacje pokrywają zaledwie podstawowy koszt utrzymania.
     Wolontariusze chcą obdarować kalendarzem wszystkich darczyńców. Wystarczy dokonać wpłaty na stronie internetowej Fundacji Zbieramy Razem za pomocą przygotowanego systemu płatności lub bezpośrednio na subkonto PKO BP: 93 1020 1811 0000 0702 0257 3905 – „Dom Pomocy Społecznej Elbląg”, a kalendarz będzie umilał darczyńcom cały 2015 rok.
     
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl objęła patronat medialny nad akcją
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Żarówki LED
Kubek z Grawerem