Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Budowa hali na Modrzewinie Budowa hali na Modrzewinie

Kaliningrad: Nie kupuj od wrogów

Młodzieżówka narodowo-bolszewicka zachęcała mieszkańców Kaliningradu do bojkotu produktów pochodzących z państw "nieprzyjaznych Rosji”. Przed jednym z hipermarketów podeptano flagę Łotwy.

Przy okazji protestu, zorganizowanego przez młodzieżówkę partii o narodowo-bolszewickiej ideologii podeptano na oczach gapiów flagę Łotwy. Grupka protestujących, której z obojętnością przyglądali się przechodnie jednej z głównych ulic Kaliningradu, nawoływała mieszkańców grodu nad Pregołą, żeby ci nie kupowali towarów wyprodukowanych w państwach nieprzyjaznych Rosji. Do grona państw prowadzących wrogą politykę wobec Rosji zaliczone zostały: Łotwa, Litwa, Estonia, Mołdawia, Ukraina, Gruzja i Polska.
     Protestujący rozdawali przechodniom ulotki, w których informowano, że w czasie wojny „łotewscy faszyści, członkowie legionów SS walczyli przeciwko radzieckim czerwonoarmistom”. Litwa – wg organizatorów pikiety - również prowadzi wrogą wobec Rosji politykę, ponieważ „wykorzystując swoje dogodne położenie geograficzne, ciągle podnosi opłaty tranzytowe na przewożone z Rosji do Kaliningradu towary”. Ukraina zaś „kradnie transportowany przez jej terytorium rosyjski gaz”. Z kolei Gruzja „ośmieliła się wystąpić z kategorycznym żądaniem niezwłocznej likwidacji rosyjskich baz i wycofania ze swych regionów stacjonujących tam żołnierzy oraz czołgów”. Do grona państw nieprzyjaznych należy zaliczyć także zdaniem protestujących Polskę, bo w Warszawie pobito dzieci rosyjskich dyplomatów.
     Mieszkańców Kaliningradu wezwano do szczególnej czujności oraz jawnego bojkotu towarów z wymienionych państw. Ulotki zawierały ściągawki z kodami kreskowymi państw nieprzyjaznych Rosji.
     Podczas pikiety ochrona supermarketu nie reagowała. Z kolei kaliningradzka milicja dotarła na miejsce już po zakończeniu akcji. Organizatorzy zadbali jednak, żeby podczas ich wystąpienia nie zabrakło dziennikarzy.
     Po zdecydowanym proteście ambasady Łotwy, która wystosowała do rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych notę, kaliningradzka milicja otrzymała z Moskwy telegram z poleceniem, żeby niezwłocznie zająć się sprawą.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pewnie, niech sie odetną od wszystkich, nie niedługo sami zgniją we własnym smrodzie, brudzie i ubustwie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PANduzeP(2005-08-26)
 • Po raz kolejny zazdroszczę Amerykanom... Żyć prawie jak na wyspie, mieć za sąsiadów Kanadę i Meksyk, i ewentualnie samemu być agresorem... Dobrze tam mają...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PAO(2005-08-26)
 • Ja dawno już ich bojkotuję, bo od dawna nie kupuję na ruskim rynku :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-08-26)
 • Nie wolno zapominać że Łotwa była po stronie Hitlera i miała swoje oddziały faszystowskie.Byli okrutni.!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  weteran(2005-08-26)
 • Weteranie, nie tyle po stronie Hitlera, co przeciw Sowietom, a to jest subtelna różnica. Szczególnie jeśli się pamięta, co Sowieci wyprawiali na Łotwie po "dobrowolnym" przyłączeniu się tej ostatniej do CCCP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-08-26)
 • Przecież ta bolszewicka młodzieżówka napluła sobie w twarz i mówi rzeczy oczywiste. Te wszystkie problemy, któe spotykają dzisiaj Rosję zawdzięczają największemu zbrodniarzowi w dziejach świata - Stalinowi. To on - obok A. Rosenberga najwybitniejszy znawca ras i narodów, spowodował m.in. że obwód kaliningradzki jest dzisiaj jednym z największych absurdów politycznych na mapie współczesnej Europy. I dzisiaj ci młodzi gówniarze mają jeszcze pretensje? Bardzo dobrze, że polityka imperialna Rosji wychodzi im cały czas bokiem. Przecież Sowieci, a dzisiaj Rosjanie uwielbiają granice, szlabany, druty kolczaste (niekiedy pod prądem), kontrole, kontrole aż do usr....ej śmierci. Oni zawsze bronili swego "komunistycznego raju". Dzisiaj żyją ekstensywnie ze swoich złóż mineralnych i udają, że są nowoczesnym państwem. Wystarczy zobaczyć te ich programy rozrywkowe, gdzie rosyjskie gwiazdy (namolnie poubierane ala cygańska elegancja itp.) usiłują nawiązać do kultury tzw. świata zachdniego, a w sumie wygląda to b. żałośnie. Podobnie żałośnie zachowują się nowobogaccy z Rosji w naszym hotelu "Gołębiewski", czy w kurortach Egiptu, gdzie obżerają się i zachowują ala Dżingis - Chan (nie używają na ogół sztućców, żrą łapami!!) i demonstrują to bcesowo, pokazując, że są tak mocni, że wszystkich mają w d.... . Katastrofa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kolc.(2005-08-28)
 • Redaktorze MUR. To chyba za ciężki temat dla tego... El_Świata_Młodych. Ja tu z niecierpliwością czekam na publikację historyjek z przygód... Tytusa. ;) Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2005-08-28)
 • dziki kraj, dzicy ludzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wisimilacha(2005-08-31)
 • czy wy kiedykolwiek odświerzacie te wiadomości,od tygodnia te same bzdety:węzeł,zdeptano flagę,sklep na karty dla pracowników itp,itd. błe,błe,błe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  znudzony(2005-09-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Samochody używane HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Ubezpieczenia OC i AC