Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kalos Kaghatos

Zanim podejmiesz decyzję - to tytuł programu zrealizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu. Udział w nim wzięło 20 uczniów z gimnazjów i szkół średnich. Trwał trzy miesiące (od października do grudnia 2006 r.) i realizowany był zgodnie z ideą Kalos Kagathos.

- Kalos Kagathos to ideał wychowania w starożytnej Grecji. To człowiek odznaczający się harmonijną pełnią zalet duszy i ciała oraz umiarkowaniem, stawiający bezinteresownie swe siły do dyspozycji krajowi i społeczeństwu - mówi Mirosława Kornacka z MOPS. - W obecnym rozumieniu Kalos Kagathos to wrażliwy na piękno mądry i uczciwy człowiek, dla którego zasady moralne: honor, odpowiedzialność za czyny i uczciwość są ważne w życiu. To osoba sprawna fizycznie, silna i wytrzymała, cierpliwa oraz pokorna. To ktoś, komu można zaufać i kto jest wzorem do naśladowania.
     Liderem grupy był Bogusław Tołwiński, nauczyciel wychowania fizycznego w
     Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu, triathlonista i trener tej dyscypliny w MKS Truso Elbląg, uczestnik i finalista programu telewizyjnego Zdobywcy. Tołwiński znany jest w Elblągu z udanych pomysłów na „rozruszanie” starszych i młodszych. Jego pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą. Jest propagatorem łączenia sprawności fizycznej z pracą nad umysłem i intelektem.
     - W odniesieniu do uczestników programu „Zanim podejmiesz decyzję”, zasady Kalos Kagathos były nową szansą na odzyskanie tego, co w nich jest najlepsze - mówi Mirosława Kornacka - wewnętrznej siły osobowości oraz ogromnej - uśpionej tymczasem - sprawności fizycznej. Cele programu to wydobycie i poznanie siły człowieka, w którym tkwi potencjalny Kalos Kagathos, przygotowanie do dorosłego i odpowiedzialnego życia, w którym będą podejmować samodzielne decyzje.
     Program realizowany był w cyklu 12 spotkań, podczas których młodzież uczestniczyła w atrakcyjnych zajęciach sprawnościowych - indywidualne i w grupach. Były też warsztaty integracyjne, mediacyjne, artystyczne z włączeniem elementów języka angielskiego i informatyki oraz turnieje gier intelektualnych i sportowych.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapety dziecięce
Fototapety czarno białe Black&White