UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kampania Litter Less – Śmieci mniej! w SOSW nr 2

 
Elbląg, Kampania Litter Less – Śmieci mniej! w SOSW nr 2

Od wielu lat Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu aktywnie promuje ekologię. Działania służące ochronie środowiska na stałe wpisują się w jego pracę edukacyjną i wychowawczą, czego efektem są liczne sukcesy, między innymi dwukrotne uzyskanie Certyfikatu „Szkoła Przyjazna Środowisku” Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie, czy wielokrotne zdobycie prestiżowego międzynarodowego certyfikatu Zielonej Flagi, którego otrzymanie koordynuje Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

W roku szkolnym 2016/2017 decyzją szkolnego Eko - Komitetu postanowiono skupić się na dwóch obszarach działań: żywność (nie marnowanie żywności) oraz odpady, a wszystkiemu przyświeca priorytet: odpowiedzialna konsumpcja. W związku z drugim obszarem działań, zdecydowano o przystąpieniu do Kampanii Litter less - Śmieci mniej! Kampania Litter Less - Śmieci mniej! to program dotyczący problemu śmiecenia i widoczności śmieci w naszym otoczeniu. Kampania Litter Less – Śmieci mniej! realizowana jest przy wsparciu Foundation for Enviromental Education oraz Wrigley Company Foundation a projekt realizowany jest w 22 krajach na całym świecie. W Polsce udział w Kampanii zdeklarowało 20 placówek w tym Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 w Elblągu w ramach szkolnego projektu pt. „O tym jak elfy ze śmieciowymi potworami walczyły, czyli szkolne przygody Klemensa i Teofila”.
       Najważniejszym celem projektu jest zwiększenie wiedzy społeczności szkolnej (uczniów, wychowanków, rodziców, nauczycieli) oraz społeczności lokalnej (okolicznych mieszkańców, uczniów i przedszkolaków zaproszonych do realizacji projektu) na temat konsekwencji degradacji środowiska naturalnego oraz wskazanie, jak można pomóc chronić Ziemię. Projekt przenosi młodszych i starszych uczniów Ośrodka w świat przygód, których bohaterami są dwa elfy. Klemens i Teofil, którzy przez cały czas trwania projektu, wspierają uczniów w odkrywaniu „śmieciowych” tajemnic i zachęcają do: zrezygnowania, zredukowania, ponownego użycia i przetworzenia, wszystko po to, by stać się bardziej odpowiedzialnymi za otaczające nas środowisko. Klemens i Teofil zaczęli od zaproszenia dzieci do wspólnego zbadania „skąd? dlaczego? i jak dużo?”, by potem w drodze wielu wspólnych działań było „mniej, czyściej, mądrzej, odpowiedzialniej”. Opierając się na pedagogice przygody (outdoor & adventure education) oraz pedagogice zabawy wykorzystany jest naturalny proces uczenia się dzieci poprzez samodzielne doświadczenie oraz eksperymentowanie, co jest wyjątkowo efektywne w pracy z dziećmi z dysfunkcjami intelektualnymi. Przyroda oraz grupa stanowią naturalne środowisko wychowawcze. W tej sytuacji dwa elfy występują najczęściej w roli towarzysza dzieci w odkrywaniu tajemnic „śmieciowych potworów”.
       W ramach Kampanii Litter Less – Śmieci mniej! odbyła się między innymi szkolna akcja „Jak niepotrzebna książka zyskuje drugie życie”. Do 10 marca z inicjatywy Rady Rodziców a przy wsparciu pedagoga, organizowana była w placówce zbiórka książek. Książki przekazane zostaną na rzecz Szpitala Rehabilitacyjnego w Ameryce koło Olsztyna, lecz przy okazji akcji charytatywnej poruszony został ważny problem ekologiczny: Nie kupuj, jesli nie musisz! To bardzo ważne hasło i idealnie wpisujące się Kampanię Litter Less – Śmieci mniej! Ograniczenie ilości odpadów należy zacząć od ograniczenia kupowania. To nasze decyzje zakupowe wpływają na stan środowiska naturalnego. Zebrano ponad 340 książek!
      
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama