Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Kartka nadziei” Dominiki Bogdanowicz

Elbląg, „Kartka nadziei” Dominiki Bogdanowicz (fot. AD)
Rek

Jury konkursu „Kartka nadziei” musiało zmierzyć się z bardzo trudnym zadaniem, jakim był wybór najciekawszej pracy, bo wszystkie konkursowe propozycje reprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Obrady trwały bardzo długo, bowiem wpłynęły aż 252, co stanowi rekord – w ubiegłym roku na hospicyjny konkurs nadesłano dwa razy mniej propozycji.

Pragniemy wyrazić swoją radość, że zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli mocno zaangażowali się w konkurs i przygotowali piękne prace związane z nadzieją.
     Pragniemy serdecznie pogratulować Dominice Bogdanowicz ze Szkoły Podstawowej nr 11, która wygrała główną nagrodę, oraz wszystkim pozostałym zwycięzcom i wyróżnionym konkursowiczom. Przypominamy, że Grand Prix to zestaw kina domowego Sony oraz wydruk kartek pocztowych według projektu zwycięzcy.
     Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas festynu Pola Nadziei, który rozpocznie się w sobotę 24 kwietnia o godz. 11 na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Ekspozycja wybranych prac, nie tylko tych nagrodzonych, będzie miała miejsce w holu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Serdecznie zapraszamy do udziału w festynie.
     
     Protokół jury konkursu plastycznego „Kartka nadziei”:
     
Pomysłodawcą i organizatorem konkursu „Kartka nadziei” jest Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego. Konkurs ogłoszono w ramach akcji „Pola Nadziei”, która jest aktem solidarności z umierającymi na raka. To program zainicjowany przez fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Celem programu jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów i propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie poprzez edukację dzieci, młodzieży i dorosłych.
     Na konkurs wpłynęły 252 prace plastyczne. Jury w składzie: Ewa Bednarska-Siwilewicz (przewodnicząca), Mariola Wolan, Marlena Szwemińska i Anna Podhorodecka (sekretarz) wyłoniło zwycięzców konkursu:
     
     Nagroda Grand Prix: Dominika Bogdanowicz, 8 lat, SP 11
     
     Kategoria: dzieci do lat 13
     1. miejsce: Aleksandra Sikorska, 10 lat, SP 19
     2. miejsce: Anna Hryniewicz, 5 lat, Przedszkole nr 17; Natalia Dyc, 12 lat, SP 14; Piotr Surdykowski, 13 lat, Gimnazjum nr 1
     3. miejsce: Dawid Woźniak, kl. IV a, SP 12; Weronika Tarczyńska, 8 lat, SP 11
     Wyróżnienia: Klaudia Szkudlarek, 13 lat, SP 14; Emilia Beliczyńska, 12 lat, SP 14; Pamela Gawęcka, 12 lat, SP 14; Klaudia Bałdyga, 13 lat, Gimnazjum nr 1; Zuzanna Orłowska, 5 lat, Przedszkole nr 13; Julia Sowa, 6 lat, Przedszkole nr 17; Amalia Szymczuk, 10 lat, SP 19; Łukasz Skalny, 13 lat, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2; Krzysztof Żurawski, 11 lat, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2; Angelika Galuba, 11 lat, SP 19; Daria Czaboćko, kl. V d, SP 12; Przedszkole nr 13 Małego Turysty, Grupa 5-latków; Przedszkole nr 15.
     
     Kategoria: młodzież 14-18 lat
     1. miejsce: Barbara Stępień, 17 lat, Zespół Szkół Technicznych
     2. miejsce: Aleksandra Okońska, 18 lat, Zespół Szkół Technicznych
     3. miejsce: Angelika Rudnik, kl. II, Zespół Szkół Technicznych
     Wyróżnienia: Radosław Wieczorek, 14 lat, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2; Kinga Małkowska, 16 lat, Gimnazjum nr 1; Beata Mikicka, 14 lat, Gimnazjum nr 1.
     
     Kategoria: dorośli
     1. miejsce: Adam Wiśniewski pod opieką wolontariuszki Karoliny Połeć, „Twórcza terapia” CSE Światowid
     2. miejsce: Zofia Pater
     3. miejsce: Katarzyna Budyś
     Wyróżnienia: Marian Jarmuszewski; Marcin Liszcz, „Twórcza terapia” CSE Światowid; Katarzyna Predel, „Twórcza terapia” CSE Światowid.
     
     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
     
     
Anna Podhorodecka, Hospicjum
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna