Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kasdepkiada w SP 12

Elbląg, Kasdepkiada w SP 12 Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (fot. nadesłane).
Rek

Detektyw Pozytywka, Bartuś, Kuba i Buba - to tylko niektórzy bohaterowie, których powołał do życia na kartach swoich książek Pan Grzegorz Kasdepke. We wtorek (23 marca) pisarz odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu. Zobacz zdjęcia ze spotkania.

Podczas spotkania z dziećmi autor barwnie i ciekawie opowiadał o swoich książkach. Zdradził wiele sekretów pracy pisarza oraz odpowiedział na mnóstwo pytań dotyczących swoich zainteresowań, pasji i planów na przyszłość, również tych literackich. Pan Grzegorz czytał również fragmenty swoich utworów i z właściwym sobie poczuciem humoru prezentował związki frazeologiczne, których nieznajomość może bardzo skomplikować nam życie. By ułatwić młodym ludziom właściwe rozumienie frazeologizmów, napisał książkę pt. „Co to znaczy”. Jej bohater - Bartuś jest doskonałym przewodnikiem po „wyboistych drogach" języka polskiego, bo książki Pana Grzegorza znakomicie realizują oświeceniowe hasło „bawiąc uczyć”. W łatwy i przystępny sposób - okraszony dużą dawką humoru wskazują dziecku właściwy sposób postępowania, bez poważnego moralizowania, przekazują wiedzę i uczą jak żyć. Największym sentymentem darzy Pan Kasdepke swoją pierwszą książkę pt. „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko" wydaną w 2001 roku.
     Po części oficjalnej odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „Warto czytać”. Autor w szczerej rozmowie z dziećmi przyznał się do tego, że w dzieciństwie nie lubił czytać. Dopiero spotkanie z panią bibliotekarką i zaproponowane przez nią komiksy pozwoliły mu dostrzec piękno języka pisanego. I tak rozpoczęła się jego przygoda z literaturą.

 


     Podczas spotkania autor wymienił również książki innych pisarzy, które sam chętnie czyta. Należą do nich m. in. przygody Koszmarnego Karolka czy Mikołajka. Fragmenty utworu „Przygody Mikołajka” zaprezentował dzieciom, zwrócił ich uwagę na fakt, że książki warto czytać w każdym wieku, bo zawsze można odkryć w nich coś nowego, co zachwyca i skłania do refleksji nad sobą i światem.
     Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka chętnych po autografy. To niezapomniane spotkanie na zawsze pozostanie w pamięci i sercach uczniów i nauczycieli SP 12 w Elblągu.
     
***
     Grzegorz Kasdepke - absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 do 2000 r. redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci publikowanych na łamach czasopism „Świerszczyk” czy „Ciuchcia”. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za „Kacperiadę” (2002 r.), dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Edukacji XXI za: „Co to znaczy” (2003 r.) i „Bon czy ton” (2005 r.).

Katarzyna Kurek, nauczycielka SP 12
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 2
AMK Meble łazienkowe 2
AMK Szkło ozdobne 8
AMK Szafa z drzwiami suwanymi 3