Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kobieta wielu talentów

 
Elbląg, Kobieta wielu talentów Rzadko się zdarza, żeby ktoś tak doceniał pracę wolontariacką - mówiła wzruszona Marlena Szwemińska (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Marlena Szwemińska została wyróżniona przez starostę elbląskiego tytułem Wolontariusza Powiatu Elbląskiego. To nagroda za kilkunastoletnią działalność wolontariacką skierowaną do osób niepełnosprawnych i mieszkańców Oleśna.

Od ubiegłego roku powiat elbląski nagradza swoich wolontariuszy – mieszkańców powiatu lub instytucje, które spieszą z pomocą potrzebującym. W tym roku starosta elbląski uhonorował Marlenę Szwemińską, mieszkankę Oleśna (gmina Gronowo Elbląskie), która pomaga osobom niepełnosprawnym i animuje życie wsi.
     - Marlena Szwemińska jest wolontariuszem od ponad 10 lat. Na co dzień współpracuje z wieloma osobami i środowiskami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi. Jest społecznikiem wielkim propagatorem kultury na wsi, gdzie aktywnie działa na rzecz rozwoju lokalnej społeczności - Ryszard Zagalski, przewodniczący Rady Powiatu przedstawił sylwetkę laureatki.
     Pani Marlena nie kryła wzruszenia. - Rzadko się zdarza, żeby ktoś tak doceniał pracę wolontariacką. Wolontariat to zresztą nie praca, to po prostu działanie z wewnętrznego przymusu zmieniania świata – mówiła.
     Marlena Szwemińska mieszka w Oleśnie. Jak sama podkreśla, wyprowadziła się z Elbląga, żeby zwolnić trochę tempo życia. Ale... „się nie udało”. W podelbląskiej wsi zajmuje osobami niepełnosprawnymi oraz „rozruszaniem” mieszkańców.
     - Ze względu na działalność zawodową chciałam zobaczyć, jak na terenach wiejskich mają się dzieci z dysfunkcjami. I tak się zaczęło. Zorganizowaliśmy kilka pikników dla osób niepełnosprawnych – Marlena Szwemińska wspominała początki wolontariatu w Oleśnie.
     A potem już samo poszło. Oprócz pomocy osobom niepełnosprawnych wolontariuszka zajęła się działaniami dla dzieci z terenów wiejskich. Laureatka aktywnie działa także w stowarzyszeniu „Oleśno – wieś z pomysłem”, którego jest jedna ze współzałożycielek. Nie można też zapomnieć o organizowanej od kilu lat Nocy Świętojańskiej we wsi. Dzięki pani Marlenie powstała też Stodolarnia – stodoła przekształcona w świetlicę, która stała się ważnym miejscem na mapie powiatu elbląskiego.- Mamy tam możliwości prowadzenia różnych warsztatów, osoby z niepełnosprawnością mogą tam rozwijać swoje talenty artystyczne – mówiła laureatka.
     Pewna ciekawostką jest też fakt, że Marlena Szwemińska zaangażowała się też w piłkarski projekt, który właśnie powstaje z inicjatywy młodzieży. - Od czasu do czasu jestem trenerem. No może trenerem to za duże powiedziane. Ale kilka meczów już sędziowałam – śmiała się Marlena Szwemińska. Już planuje kolejne warsztaty artystyczne dla osób starszych oraz działania mające na celu upiększenie Oleśna.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pan starosta ślizga się na czyichś. .. .osiągnięciach. Brawo Pani Marleno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2017-12-01)
 • Zazdrość bezinteresowna ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2017-12-01)
 • gratulacje dla niezwykłej Kobiety i wspaniałego pedagoga. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2017-12-01)
 • Brawo pani Marleno taka nagroda to tylko dla Pani tylko jak do pani dojechać droga roz. .. .. na przez Karczowiska i Powiatowy Zarząd Dróg nic sobie z tego nie robi NIEPRZYGOTOWALI objazdu, takie koleiny że samochody stoją bokiem, a mostek robia już kilka miesięcy i teraz to będzie mała krokiew i na otwarcie przyjedzie Piotruś Żyła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  grono(2017-12-01)
 • Panie Starosta prosimy o większe zainteresowanie się stanem dróg powiatowych oraz większym nadzorem nad Zarządem Dróg Powiatowych zs. w Pasłęku. Nie wywiązują się w sposób należyty odnośnie dróg jak i jakością wykonywanych remontów cząstkowych oraz innych prac. Poza tym wydają zbyt wiele zezwoleń na przejazdy pojazdów 40 tonowych przez drogi do tego nie przystosowanych a mianowicie dróg o nośności nie większej jak 8 ton, co powoduje ich totalne zniszczenia a remonty nie są wykonywane tak jw. napisałem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-12-02)
 • Gmina Gronowo Elblaskie jest zapomniana przez Powiat i Zarzad Dróg. LICZY SIĘ TYLKO PASŁĘK
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  grono(2017-12-03)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA