Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Kobiety na schodach

Gehenna kobiet - chyba tak można nazwać to, co działo się wczoraj i dziś przed referatem świadczeń rodzinnych elbląskiego Urzędu Miejskiego.

Podobnie, jak wczoraj także dziś od rana przed drzwiami referatu stała długa kolejka. Wiele z kilkudziesięciu kobiet było z dziećmi, były także osoby starsze i chore. Drzwi do pomieszczeń referatu były zamknięte, pilnował ich strażnik. Co około 20 minut wchodziła jedna osoba, którą obsługiwał tylko jeden urzędnik.
     W trudnej sytuacji jest większość pań, które dziś spotkaliśmy pod referatem. Były jednak i osoby w sytuacji dramatycznej.
     - Sama wychowuję dwójkę dzieci, od dwóch miesięcy nie dostałam na nie żadnych pieniędzy, każdego dnia dostaję wezwania do zapłaty za telefon, raty kredytu, a wczoraj wyłączono mi prąd - żaliła się ze łzami w oczach jedna z kobiet.
     Zdenerwowane elblążanki mają wiele uwag nie tylko na temat organizacji pracy referatu, ale także jakości obsługi przez urzędników. Mówią, że pracownicy referatu są nieuprzejmi i aroganccy.
     - Jedna z urzędniczek poradziła mi, żebym wniosła do sądu wniosek o separację z mężem, bo inaczej stracimy zasiłki na dwójkę dzieci męża z pierwszego małżeństwa - usłyszeliśmy. - To śmieszne i żenujące. Separacja za 170 złotych na dziecko?
     Stojących w kolejce ludzi dziwi, że urzędnicy nie potrafią rozwiązać problemu przyjmowania wniosków oraz wydawania decyzji.
     - Przecież jeszcze niedawno wnioski można było złożyć w oddziałach miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dlaczego nie mogło tak zostać? – pytają.
     Tymczasem, jak mówi skarbnik Urzędu Miejskiego, Zbigniew Pater zator w wydawaniu decyzji o przyznaniu zasiłku powstał dlatego, że wpłynęło więcej wniosków o zasiłki, niż urzędnicy się spodziewali.
     - Większość rodzin pieniądze już dostała – zapewnia skarbnik. – Decyzji nie otrzymało około 1200 elbląskich rodzin, ale pracujemy nad tym i potrzebny jest nam tylko spokój.
     Choć – jak podkreśla Zbigniew Pater - znacznie zwiększona została liczba pracowników referatu, nie ma jednak szansy, by procedury związane z zasiłkami mogły się odbywać poza referatem, bo tylko tam są specjalne programy komputerowe.
     W rozmowie z nami skarbnik Elbląga przyznał, że kobiety z dziećmi nie powinny czekać wiele godzin na korytarzu. Przyciśnięty do muru powiedział, że być może uda się zrobić tam jakąś poczekalnię. Problem jednak w tym, że na wąskim korytarzu ze stromymi schodami raczej nie ma na to miejsca…
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • To już chyba standard, że w elbląskich urzędach organizacja i obsługa jest na najniższym poziomie. Osoby zgłaszające się do tego typu placówek sa traktowane, jak "podludzie".Nie okazuje im się szacunku. Tym ludziom trzeba pomagać , a nie kazać stać im w wielogodzinnych kolejkach, ale jak zwykle nikt nie może na to poradzić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Prince(2004-06-17)
 • Podobno jedna z miłych pań kawoszek - urzędniczek powiedziała matce czworga dzieci "trzeba było sobie tyle dzieci nie robić" (z Dz. Elb.), :((( i pytanie (retoryczne) Czy ta pani jeszcze tam pracuje ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niet.(2004-06-17)
 • Jako że mam prawo wyrazić swoje zdanie to je sobię wyrażę: Uważam że wspieranie wszelkich nieudaczników życiowych jest błędem, tak samo jak zasiłki dla bezrobotnych, co z resztą jest dokładnie tym samym. Jak ktoś nie potrafi sobie w życiu poradzić, to niech chociaż nie produkuje bandy dzieciaków. Zawsze najbiedniejsi najbardziej się rozmnażają. A poza tym skończył się socjalizm i zapomnijcie że cokolwiek wam się należy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Shadow(2004-06-17)
 • Shadow co do zasady sie z toba zgadzam, ale czemu winne są te dzieci? Dlatego jestem trochę mniej radykalny: 1) powinien byc zasilek dla bezrobotnych - jako przywilej tych którzy pracowali lub naprawdę chcą pracować a z powodow od siebie niezależnych nie mogą 2) powienien byc jeden zagregowany zasilek socjalny dla osob w trudnej sytuacji kompensujacy roznicę pomiędzy stanem faktycznym, a min socjalnym per capita, przyznanie tego zasilku powinno byc okresowe i po b. szczegolowej analizie sytuacji, tak aby nie zachecac do jego pobierania, dodatkowo zasilek ten powinien byc wyplacany w 2 formach: formie pienieznej a przede wszystkim rzeczowej (książki, ubrania, żywność, bony towarowe na usługi komunalne etc...), aby zabezpieczyc sie przed tym by pomoc ta nie szla np na wodeczke dla potrzebujacych. Oczywiscie moje poglady i tak nie pomniejszaja mojego oburzenia postawa urzednikow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zbulwersowany(2004-06-17)
 • Wielce Szanowny Zbulwersowany, wzruszyłeś mnie propozycją zakupu książek dla nieudaczników.Brak wiedzy , kultury - jest to główny powód niezadności życiowej, choć nie sądzę aby beneficjenci świadczeń socjalnych stali się nagle zagorzałymi czytelnikami. Przygotowanie do samodzielnego życia powinno być celem wychowania i kształcenia w rodzinie Samotne matki powinny być pozbawiane praw rodzicielskich ze względów społecznych. Osoby nie przystosowane nie są w stanie prawidłowo wychować następne pokolenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  konstanty(2004-06-17)
 • Jeszcze dodam jedno- wczoraj grzecznie przez telefon pytałam o to jak wygląda sprawa mojego wniosku i proszę sobie wyobrazić ,że Pani w sekretariacie powiedziała żebym obejrzała relacje w TVN tam się wszystkiego dowiem. Poczekam aż się ta cała sytuacja uspokoi i obiecuje Pani z sekretariatu że będzie mnie przepraszać w obecności przełożonych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-17)
 • Podziwiam dyskutujących na forum... Wychowuję dwoje dzieci. Jedno jest niepełnosprawne-w stopniu znacznym. Mąż odszedł od nas bo niemógł znieść widoku chorego dziecka. Nikt nie chce mnie zatrudnić -wiadomo-chore dziecko. Co mam zrobić. Wg.panów skoczyć z mostu -dlatego że tak potoczyło się moje życie..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-17)
 • Łatwo Wam mówić przedmówcy a Ty Shadow lepiej się nie wypowiadaj. Chćiałbym żeby i Ciebie dosięgła ta ręka i udręka. Nie mów niczego co i Tobie by było niemiłe. Państwo jest od tego żeby ponmagało ludziom. Wszędzie tak jest w każdym państwie Uni. Ale żeby nasze władze były uczciwe to by było inaczej. Ale nas Polaków na to nie stać. Rządowcy myślą tylko jak sobie jeszcze napełnić kieszenie a co ich obchodzi szary człowiek. Żeby skonfiskowali im wszysto to co nakradli - bużet szybko by sie napełnił i starczyło by na wszystko. A ta pani z referatu ,zresztą te wszystkie panie powinny odejść, dopiero by zobaczyły jak wygląda życie tych kobiet Nic ludzkości ani serca a tam właśnie powinni pracować Ci co mają je. Pani Piór - przecież ona się nie nadaje na takie stanowisko. To powinna byc osoba, która ma serce i trochę ją obchodi życie biednych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  xx(2004-06-17)
 • Do Shadow i Konstantego: wasze opinie świadczą o istnieniu poglądów faszystowskich w dalszym ciągu, albo nie macie dzieci, albo nie mieliście nigdy kobiety, ale napewno jesteście dupkami!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Samotna Matka(2004-06-17)
 • Drogi Cieniu ( Człowieka ), daruj sobie swoje wątpliwe życiowe mądrości. Los bywa okrutnie przewrotny, a Ty i cała reszta Tobie podobnych podlegacie takim samym jego prawom, jak inni ludzie. I nie życzę Ci, żebyś się kiedyś na własnej skórze o tym przekonał, choć może powinienem. Jeśli nie potrafisz pojąć, że życie pojedynczego człowieka zależy również od postępowania innych ludzi - to mi Cię żal...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kura 5 już bez na5(2004-06-17)
 • Kto wg. Ciebie jest Cieniem Człowieka??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-17)
 • shadow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Volkswagen