UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kobiety zatańczą przeciwko przemocy

 
Elbląg, Kobiety zatańczą przeciwko przemocy
fot. nadesłana

W czwartek, 14 lutego o godz. 17 w holu CSE Światowid mieszkanki Elbląga i regionu wykonają symboliczny taniec przeciwko przemocy, łącząc się z milionami kobiet i mężczyzn, którzy tego właśnie dnia na całym świecie będą protestować przeciwko wszelkim formom przemocy dotykającej głównie kobiety, ale także i osoby słabsze, niepełnosprawne i zależne.

- Dlaczego właśnie w Walentynki? Bo - wbrew pozorom - przemoc jakże często tłumaczona bywa miłością, wręcz usprawiedliwiana jest miłością. Tymczasem miłość, przyjaźń, prawdziwa sympatia - to ofiarowanie drugiemu człowiekowi wolności, to uczucie, które pozwala nam dokonywać własnych wyborów i nie zmusza nas do niczego, na co nie wyrażamy zgody, czego sobie nie życzymy, co jest wbrew nas. Tymczasem wokół nas jest wciąż zbyt wiele, powiedziałabym, że nawet coraz więcej rozmaitych form przemocy, od tej fizycznej i psychicznej, po przemoc seksualną, ekonomiczną, kończąc na przemocy wobec tych, którzy są od nas słabsi i zależni - mówi Jadwiga Król, pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach, organizatorka akcji.
       Elbląg uczestniczy w tańcu przeciwko przemocy od kilku lat. W symbolicznym tańcu biorą udział elblążanki i mieszkanki okolicznych miast i wsi. Inicjatywa łączy kobiety w różnym wieku, z różnych środowisk.
       - Bądźcie z nami 14 lutego w "Światowidzie" - apeluje Jadwiga Król. - Nieznajomość choreografii tańca przeciwko przemocy - nie będzie żadną przeszkodą. Można tańczyć w rytmie piosenki "Break the Chain" - "Zerwijmy łańcuchy" uznanej za hymn akcji One Billion Riser. Ważne, żeby osób połączonych wspólną ideą było jak najwięcej!
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • To kobiety są terrorystkami emocjonalnymi i dreczycielkami a sądy oddają im dzieci ze związków i zasądzaja alimenty więc z tymi pokrzywdzonymi to przesada.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 0
    (2019-02-14)
Reklama