Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tęcza o poranku Tęcza o poranku

Komputer dla Homera

W biurze elbląskiej rady niepełnosprawnych wydawane są wnioski o przyznanie dotacji na zakup komputera i oprogramowania oraz sfinansowanie szkolenia dla osób niewidomych i niedowidzących.

„Komputer dla Homera 2003” jest programem pomocy w zakresie zakupu sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną osób niewidomych i niedowidzących, a w szczególności w zakresie zatrudnienia i samodzielnej pracy w różnych dziedzinach, nauki oraz zdobycia wiedzy, zdobycia umiejętności pozwalających na usamodzielnienie się, dostępu do informacji oraz swobodnego komunikowania.
     W tym roku, po raz pierwszy, pomoc udzielana będzie w formie dofinansowania przy niewielkim wkładzie własnym – w wysokości od 2 do 7 proc.
     Pomoc dotyczy również zdobycia umiejętności właściwego wykorzystania zakupionego sprzętu i oprogramowania - można ubiegać się o sfinansowanie szkolenia komputerowego w tym zakresie.
     Z programu „Homer” skorzystają osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niesprawności oraz dzieci i młodzież w wieku do lat 18 posiadająca dokumenty równoważne. Kwota udzielonego dofinansowania zależna jest od wysokości dochodów brutto wnioskodawcy.
     Szczegółowych informacji można zasięgnąć w biurze Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych ul. 12 Lutego 5a w Elblągu, tel. 0 55 232 69 35, tel./fax 237 40 50,51, e-mail: erkon@softel.elblag.pl.
     Informacje o programach celowych PFRON znajdują się na stronie internetowej www.pfron.org.pl.
     Termin składania wniosków w oddziałach PFRON upływa 31 lipca.

ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne GENNY
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Bezpłatne badanie wzroku
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE