UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Komputer jest prosty?

 
Elbląg, Bartłomiej Domżalski, Adrian Stanik oraz Damian Łuciów będą przekonywać, że komputer jest prosty
Bartłomiej Domżalski, Adrian Stanik oraz Damian Łuciów będą przekonywać, że komputer jest prosty (fot. Michał Skroboszewski)

Żyjemy w czasach, w których obsługa komputera to podstawa, to wręcz obowiązek. Młodzież i dzieci potrafią zrobić więcej na komputerach i telefonach niż może nam się wydawać. Jednak osoby starsze wciąż mają problem z tymi urządzeniami. Między innymi do tych osób kierowany jest "Prosty komputer" - projekt uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Bartłomiej Domżalski, Adrian Stanik oraz Damian Łuciów to uczniowie pierwszej klasy liceum o profilu informatycznym, którzy rozpoczęli realizację projektu społecznego "Prosty Komputer". Jest on dedykowany do osób, które chcą zapoznać się z komputerem lub podszkolić swoje dotychczasowe umiejętności.
       - Nasz projekt ma na celu nauczyć społeczeństwo podstawowej obsługi komputera - mówi Adrian Stanik. - Nauka będzie przebiegała poprzez stronę internetową www.prostykomputer.com, na której znajdą się różnego rodzaju filmiki instruktażowe oraz ich słowne streszczenia, które pomogą lepiej zapoznać się z tajemnicami komputera. W filmikach – prócz teorii – zawarliśmy różnego rodzaju zadania do wykonania - dodaje.
       - Naukę podzieliliśmy na trzy etapy: początkujący, średnio zaawansowany oraz zaawansowany - tłumaczy Bartłomiej Domżalski. - Na poziomie początkującym znaleźć można m.in.: filmik wprowadzający - opowiadający o projekcie, lekcje na temat programu Word, podstawowych części komputera, tworzenia folderów, instalacji programów antywirusowych czy zakładania poczty elektronicznej. Poziomy średnio zaawansowany i zaawansowany - kontynuuje - są jeszcze w budowie i ciągle nad nimi pracujemy. Możemy już zdradzić, że znajdzie się w nich m.in.: obsługa Power Point’a, tworzenie filmów na YouTube, a także różnego rodzaju programy związane z muzyką. Projekt jest ambitny i jeżeli będzie spore zainteresowanie wśród społeczeństwa to będziemy go kontynuować – dodaje.
       - Jest to nasz własny pomysł, nad którym pracowaliśmy ponad pół roku - uzupełnia Bartek. - Czuwa nam nim mentor "Zwolnionych z Teorii" [projekt, którego częścią jest "Prosty komputer" - red.] oraz nasz nauczyciel od przedsiębiorczości. Obowiązki podzieliliśmy tak, aby każdy miał coś do roboty - wskazuje. - Ja tworzyłem stronę internetową, a chłopaki scenariusze, jak i filmiki. Gdy zaczęliśmy pracę nad tym projektem, pomyślałem, że możemy nauczyć czegoś nasze społeczeństwo, zwłaszcza starsze osoby, które często mają problem z podstawowymi sprawami dotyczącymi komputera. Dlatego też w środę (21 czerwca) o godzinie 17 poprowadzimy w naszej szkole (ILO w Elblągu) otwarte praktyki dla wszystkich chętnych. Zaprezentujemy nasz projekt oraz poprowadzimy kurs dla tych osób, które chcą zacząć przygodę z komputerem.
      
Agnieszka Pawowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama