Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komu grozi paradontoza?

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2015-10-29
Aktualizowany 2015-10-29 14:15
 
Elbląg, Komu grozi paradontoza? Pomiar kieszonek pozwala na ocenę stanu przyzębia i stopnia zaawansowania choroby.

Choroby przyzębia są powszechne, choć często diagnozowane są zbyt późno. Badania przeprowadzone w kilku dużych miastach Polski wśród osób w wieku 35-44 lata oraz 65-74 lata wykazały, że tylko około 2 proc. ma zupełnie zdrowe dziąsła, a blisko jedna piąta ma zaawansowaną chorobę przyzębia.

W jej przebiegu płytka bakteryjna podrażnia dziąsła, a w dalszym etapie choroba może uszkadzać tkanki utrzymujące ząb, czego efektem jest tworzenie kieszonek, ruchomość zębów, a nawet samoistna ich utrata.
     
     Jakie objawy powinny mnie zaniepokoić?
• Zaczerwienione, obrzmiałe, krwawiące dziąsła,
• Bolesność dziąseł,
• Odsłonięcie szyjek zębowych, wizualne wydłużenie zębów,
• Ruchomość zębów,
• Przesunięcie zębów, powstanie szpar między nimi,
• Nieprzyjemny zapach z ust.
     
     Kto może zachorować na choroby przyzębia?
     Większość ludzi może zapaść na łagodne formy, jednak u niektórych choroba bywa bardziej zaawansowana. Występowanie choroby w młodym wieku może być rodzinne. Także palacze są bardziej narażeni od osób niepalących, szczególnie ze względu na późną diagnozę, jako że często nie występuję u nich krwawienie z dziąseł. W grupie ryzyka znajdują się cukrzycy, szczególnie ci z problemami z kontrolą poziomu cukru. Szczególną uwagę na stan dziąseł powinni też zwrócić pacjenci z chorobami kardiologicznymi, kobiety ciężarne, pacjenci podczas leczenia ortodontycznego.
     
     Czy choroby przyzębia można leczyć i na czym to polega?
     U większości pacjentów celem leczenia jest zahamowanie postępu choroby. Czasami można odbudować utracone tkanki podpierające zęby. Uczymy prawidłowej i najlepszej dla pacjenta higieny jamy ustnej, pozwalającej na usunięcie płytki bakteryjnej z wszelkich zakamarków jamy ustnej. Leczenie jest skuteczne tylko w przypadku współpracy pacjenta w tym zakresie. Ponadto usuwamy kamień nazębny znad linii dziąsła, a także oczyszczamy zęby z osadów i przeprowadzamy fluoryzację. Jeśli zaawanasowanie choroby tego wymaga, oczyszczamy w znieczuleniu miejscowym obszar poddząsłowy. Spotykamy się z pacjentem na wizycie kontrolnej celem oceny efektów leczenia i ustalenia dalszego planu opieki periodontologicznej.

  Idealnie dopasowane do kształtu zęba narzędzia ułatwiają dokładne oczyszczenie powierzchni poddziąsłowych. Idealnie dopasowane do kształtu zęba narzędzia ułatwiają dokładne oczyszczenie powierzchni poddziąsłowych.


     Kontakt
     Centrum Medyczno-Dentystyczne Iluk
     specjalista periodontolog Olga Iluk
     Elbląg, Hetmańska 5/36 (Pasaż 1 piętro)
     tel. 665 955 740
     mail: biuro@iluk.pl
     www.iluk.pl

     

------ Reklama -------
     
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl