Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konferencja w Swietłogorsku

W Swietłogorsku w Obwodzie kaliningradzkim, pod koniec listopada odbyło się sympozjum zatytułowane „MY czy ONI”. Było to kolejne spotkanie, pierwsze odbyło się w Juracie pod koniec września. I tym razem uczestnicy wymyślili wiele nowych, ciekawych pomysłów na zaciśnięcie współpracy z Rosjanami.

Podobnie jak było w Juracie, dużo czasu poświęcono sprawom związanym z turystyką, kulturą i biznesem. Najwięcej rozmów dotyczyło jednak strony internetowej, eurobalt.org.pl, oraz możliwościach jej rozwoju i wymiernych korzyściach dla obydwu krajów. Chcemy, by Polacy i Rosjanie zrozumieli, że możemy działać wspólnie i rozwijać się dzięki takiej współpracy.
     Strona, z czym zgadzają się i Polacy i Rosjanie ma być przyjazna przede wszystkim dla „przeciętnych odbiorców”, tzn. turystów, ludzi zainteresowanych MRG, ale także dla przedsiębiorstw, organizacji kulturowych czy sportowych. Gminy dzięki portalowi, mają możliwość wykazania się i zamieszczenia na stronie swojej oferty, promując ciekawe wydarzenia i zapraszając na nie naszych sąsiadów. Nie zabraknie miejsca także dla większych przedsiębiorców, jak również organizacji samorządowych i pozarządowych. Planowane jest stworzenie dużej bazy danych przedsiębiorstw, do której dostęp będą mieli wyłącznie zalogowani użytkownicy.
     Dzięki możliwości współpracy z Euroregionem, np. przesłania na adres kontaktowy (podany na stronie Erobalt) tekstu w którym dana organizacja przedstawi swoją wizję współpracy polsko-rosyjskiej, uzyska ona bezpłatny dostęp do tysięcy odbiorców. Będą to zarówno zwykli obywatele, jak i przedstawiciele wielu organizacji rządowych, placówek edukacyjnych, a także właściciele prywatnych przedsiębiorstw, dla których współpraca z naszym krajem jest interesująca.
     Już teraz macie Państwo dostęp do wielu informacji, zarówno po polsku, jak i po rosyjsku. Z założenia w przyszłości każdy tekst będzie tłumaczony na obydwa języki.
     Każde kolejne spotkanie to krok do przodu, z czego jesteśmy niezmiernie dumni i zadowoleni. Elbląg i gminy nadmorskie otwierają się na Rosjan, którzy chętnie podejmują współpracę z polskimi miastami przygranicznymi.
Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety czarno białe Black&White
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi
Fototapety z motoryzacją
Fototapety dziecięce