Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Konferencja wolontariuszy

Około 250 przedstawicieli szkół, instytucji pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, parafii i domów kultury z Warmii i Mazur weźmie udział w konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która dziś (8 grudnia) odbędzie się w Olsztynie.

- Konferencja jest jedną z wielu imprez, które odbywają się w tym czasie na terenie naszego województwa - mówi marszałek województwa Jacek Protas. - Dzieje się tak, ponieważ 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto ustanowione w 1985 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Święto to jest okazją do spotkania się, podzielenia doświadczeniami z własnej codziennej pracy i uwagami na temat trudności, z jakimi spotykają się wolontariusze oraz organizatorzy i opiekunowie wolontariatu. Jest to również czas promocji idei wolontariatu oraz propagowania jej wśród wielu środowisk: młodzieży - najczęściej angażującej się w prace wolontarystyczne oraz wśród osób dorosłych.
     Celem konferencji jest spotkanie wolontariuszy, prezentacja ich działań, inspiracja do poszerzenia form i sposobów pracy, wymiana doświadczeń. To również promocja idei wolontariatu i podkreślenie znaczenia pracy na rzecz innych. O tym, dlaczego warto być wolontariuszem, powie m.in. Gabriela Zimirowska z Centrum Wolontariatu w Elblągu.
     Badania przeprowadzone przez Urząd Marszałkowski wskazują, iż wolontariat nie jest ideą i postawą dostatecznie cenioną, a praca podejmowana przez wolontariuszy nie wszędzie spotyka się z należnym jej szacunkiem. Dzień wolontariatu to także okazja, aby podziękować wolontariuszom za zaangażowanie, trud, wytrwałość i serce, jakie wkładają w pracę dla
     innych. Podkreślić należy chociażby pracę wolontariuszy podczas tegorocznej, przedświątecznej zbiórki żywności (1-3 grudnia) organizowanej przez stowarzyszenie Bank Żywności na terenie naszego województwa. Wzięło w niej udział ok. 5 tys. 800 wolontariuszy, a zebrano 57 tys. ton żywności.
     Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego od początku swojego istnienia, w programach społecznych w oraz rocznym programie współpracy z organizacjami pozarządowymi, podkreśla rolę i znaczenie rozwoju wolontariatu w województwie oraz propaguje powstawanie klubów i centrów wolontariatu. Szczególne znaczenie dla naszego województwa, w którym stopa bezrobocia wynosi 23,2 proc. (październik 2006), ma wolontariat jako narzędzie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i zawodowemu osób bezrobotnych. Taka rola wolontariatu została uwzględniona w zadaniach planowanych do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego w nowym okresie programowania, a zawartych w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki na lata 2007-2013.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny