Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konkurs Bezpiecznie na wsi

 
Elbląg, Konkurs Bezpiecznie na wsi
Wręczenie nagrody I miejsce gr 4-6 klasa, fot. nadesłana

W 3. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom”, organizowanego przez KRUS 1. miejsce w grupie wiekowej klas 4-6 zajęła Kornelia Kazimierczuk ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Słobitach (powiat Braniewski).

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi promowano pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Celem konkursu było także poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w konwencji plakatu, o tematyce związanej z zapobieganiem upadkom podczas pracy i zabawy w gospodarstwie. Należy podkreślić, że upadki stanowią najliczniejsza grupę wypadków przy pracy rolniczej.

  Nagrodzona praca, fot. nadesłana
Nagrodzona praca, fot. nadesłana


     1. miejsce w grupie wiekowej klas 4-6 zajęła Kornelia Kazimierczuk ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Słobitach (powiat Braniewski).
     Na finałowe spotkanie w reprezentacyjnej Sali Kolumnowej Sejmu, Kasa zaprosiła 17 laureatów wyłonionych spośród 35 216 ogółu autorów prac konkursowych - uczniów reprezentujących 2 183 szkoły podstawowe. Krajowym finalistom towarzyszyli ich rodzice, opiekunowie szkolni, przedstawicie oddziałów regionalnych KRUS organizujących eliminacje w każdym województwie oraz centralna komisja konkursowa.
     - Wymowa prac plastycznych dzieci jest imponująca - powiedziała w czasie finałowego spotkania Janina Pszczółkowska, Zastępca Prezesa KRUS. - Ten niełatwy temat przedstawiłyście wyjątkowo trafnie i mądrze. Jesteśmy pod wrażeniem waszej wiedzy, pomysłowości i różnorodności sposobów ukazania przyczyn i skutków upadków. Nagrodzone prace będziemy szeroko promować w działaniach prewencyjnych Kasy – dodała Prezes.
     W imieniu Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne GENNY
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
okulary korekcyjne Agatha Ruiz de la Prada