Czwartek 18-04-2019, imieniny Apoloniusza, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konkurs kolęd w Szkole Podstawowej nr 14

 

Tradycyjne, wszystkim znane kolędy oraz współczesne pieśni bożonarodzeniowe zaprezentowali 16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 14 uczestnicy Konkursu Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była Beata Mazurowska, nauczyciel bibliotekarz.

Głównym celem tej imprezy było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy VI a – Wiktoria Bączek oraz Wiktoria Wątroba.
     Konkurs podzielony był na dwie części. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z klas 0-III. Śpiewający uczniowie byli poprzebierani w świąteczne, kolorowe stroje nawiązujące do czasów narodzin Chrystusa. Uczestnicy zaskakiwali walorami głosowymi oraz pomysłową choreografią do prezentowanych utworów. Na szczególną uwagę zasługuje występ uczniów z klasy I c i III a, którzy przedstawili w języku migowym kolędę „Cicha noc”. Wykonawców oceniało jury w składzie: przewodnicząca komisji, dyrektor szkoły Kazimiera Pierzyńska- Czujwid, przedstawiciel Rady Rodziców Katarzyna Krawczyk, kierownik świetlicy Wiesława Witucka oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Rogoża. Ponieważ poziom zaprezentowanych utworów w tej kategorii był niezwykle wysoki, jury postanowiło przyznać wyróżnienia wszystkim zespołom klasowym.
     Po wręczeniu młodym uczestnikom dyplomów i słodkich niespodzianek rozpoczęła się druga część konkursu, w której wystąpili uczniowie klas IV-VI. Po prezentacji wszystkich uczestników komisja konkursowa udała się na naradę, a publiczność miała okazję poznać historię kolęd i obejrzeć świąteczną prezentację multimedialną przygotowaną przez Katarzynę Witkowską.

 

W drugiej części konkursu w jury zasiedli: dyrektor Kazimiera Pierzyńska-Czujwid, pełniąca ponownie rolę przewodniczącej komisji, Anna Pryłowska reprezentująca Radę Rodziców, Dorota Burdynowicz – pedagog oraz Wiesława Witucka – kierownik świetlicy.
     Podczas oceny jury szczególną uwagę zwróciło na interpretację tekstu, poczucie rytmu, muzykalność i ogólny wyraz artystyczny. Przyznano następujące nagrody: 1. miejsce – klasa V a, 2. miejsce – klasa IV a i 3. miejsce – klasa V b. Laureaci otrzymali dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodkie niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.
     Nad oprawą muzyczną czuwał Łukasz Pacer. Dopełnieniem całości była dekoracja w biało-niebieskich barwach wykonana przez Sylwię Kubas, Lucynę Brzezińską oraz Marzenę Oganowską. Podziękowania należą się również wszystkim wychowawcom, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali do konkursu swoich podopiecznych.
     Wspaniała atmosfera i wysoki poziom prezentacji to główne argumenty za tym, by konkurs na stałe wpisał się w bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych Szkoły Podstawowej nr 14.
     

Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM
ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski