Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konkurs „Wiem na bank” w II LO

 
Elbląg, Konkurs „Wiem na bank” w II LO fot. nadesłana
Rek

Już po raz piąty II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu wspólnie z partnerami organizuje konkurs „Wiem na bank”. Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych 11 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, Technikum Ekonomiczne w Elblągu, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu, Zespół Szkół Zawodowych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Ornecie, Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu, V Liceum Ogólnokształcące im. H. Poświatowskiej w Elblągu, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie, Zespół Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu, II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.
     Celem konkursu jest wprowadzenie i utrwalenie wiedzy dotyczącej współczesnych problemów funkcjonowania banków jako instytucji pośrednictwa finansowego na rynku kapitałów pieniężnych, budowanie świadomości ekonomicznej oraz przygotowanie młodzieży do zarządzania finansami w dorosłym życiu.
     Dzięki temu przedsięwzięciu wyłaniamy młodzież o ponadprzeciętnej wiedzy ekonomicznej dotyczącej skomplikowanej materii funkcjonowania systemu finansowego.
     Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr Marcina Kalinowskiego nie będzie miała łatwego zadania, ponieważ poziom wiedzy uczestników jest coraz wyższy, ale i bardzo wyrównany. Nie zabraknie również czasu na wspólną pracę w zespołach, integrację, wymianę doświadczeń podczas rozwiązywania zagadek logiczno-matematycznych w drugiej części konkursu.
     Konkursowicze będą mieli również okazję wysłuchać wykładu pt. „Ryzyko i parabanki” wygłoszonego przez dr Jarosława Ziętarskiego, a także zadać pytanie Annie Karpiak-Olszewskiej z Narodowego Banku Polskiego, Oddział Okręgowy w Olsztynie, która przyjęła zaproszenie na tegoroczną edycję naszego konkursu.
     W tegorocznej edycji do wygrania atrakcyjne nagrody, m.in. wysokiej klasy tablety.
     Konkurs odbędzie się 4 kwietnia w piątek, o godzinie 10.00 w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.
     

Agnieszka Antoniuk-Rumak, organizator konkursu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 8
AMK-Zabudowa przedpokoju
AMK Kuchnia 1
!!!PROMOCJA8!!!