UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kontrolne wizyty u stomatologa - zapobiegaj, zamiast leczyć

Kontrolne wizyty u stomatologa - zapobiegaj, zamiast leczyć

Wizyta u dentysty przez wiele osób postrzegana jest jako przykra konieczność. W dobie doskonałej jakości świadczonych usług, wdrażania polityki znieczuleniowej oraz korzystaniu z innowacyjnych technologii - naprawdę może to dziwić. Wizyta u stomatologa jest bowiem obecnie bezbolesną, kompleksową i profesjonalną procedurą leczniczą. Jednak aby oddalić od siebie widmo częstych wizyt u dentysty i spędzania na fotelu stomatologicznym długich godzin - warto pomyśleć o odpowiedniej profilaktyce.

Regularne wizyty kontrolne - podstawa profilaktyk stomatologicznej
       Nasze zęby stale narażone są na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które mogą osłabiać ich strukturę i w efekcie prowadzić do postania ubytków. Samo dokładne szczotkowanie zębów może okazać się niewystarczające, za to regularne wizyty kontrolne u dentysty - już tak.
       Zalecana częstotliwość wizyt kontrolnych to raz na sześć miesięcy. Dlaczego to takie ważne? Gdyż tylko specjalista jest w stanie dokładnie ocenić stan naszego uzębienia i wychwycić rozpoczynający się dopiero stan chorobowy. Obserwacja zębów w lustrze łazienkowym naprawdę nie zastąpi czujnego oka dobrego stomatologa. Niejednokrotnie niepozornie wyglądający ubytek okazuje się być rozległym stanem chorobowym, który sięgać może aż do korzenia zęba, co wymagać będzie zaangażowania inwazyjnych procedur, takich jak endodoncja.
       Niekiedy zaniedbanego zęba nie uda się uratować - wtedy czeka nas jego ekstrakcja i rozwiązania, jakie oferuje protetyka w celu uzupełnienia braku zęba. Warto? Oczywistym jest, że dużo wygodniej jest odbyć jedynie kontrolny przegląd zębów i w razie potrzeby natychmiast zaleczyć niewielki ubytek czy stan zapalny. Takie kontrole zalecane są absolutnie każdemu, ale szczególnie dedykowane są małym dzieciom, osobom starszym czy kobietom planującym ciążę.
      
       Korzyści płynące z regularnych wizyt kontrolnych u dentysty

       Czekasz, aż ząb zacznie boleć i dopiero wtedy odwiedzasz gabinet dentysty? A może wystarczającym pretekstem jest ukruszenie zęba lub wypadnięta plomba i znaczny ubytek tkanki zęba? Zatem popełniasz poważny błąd. Zobacz, co możesz zyskać dzięki profilaktycznym wizytom dentystycznym:
       - jeśli paraliżuje Cię strach przed dentystą - odwiedzaj go regularnie w celu przeglądu zębów; jeśli zacznie się dziać cokolwiek niepokojącego, wystarczy prawdopodobnie mało inwazyjne i szybkie leczenie, które skutecznie oddali widmo bardziej bolesnych i czasochłonnych procedur
       - profilaktyka stomatologiczna to bardzo ekonomiczna strategia, pozwalająca zaoszczędzić niekiedy znaczne środki finansowe, które pochłonęłoby skomplikowane leczenie stomatologiczne zaniedbanych zębów
       - stomatologia zachowawcza, czyli profilaktyka i leczenie próchnicy to najprostsza droga do zachowania zdrowych i pięknych zębów na długie lata; to także doskonała profilaktyka schorzeń towarzyszących: lokalnych, takich jak stany zapalne dziąseł, ale także ogólnoustrojowych, np. chorób zatok, nadciśnienia czy... zawału; nie od dziś bowiem wiadomo, że próchnica wpływa niekorzystnie na kondycję zdrowotną całego organizmu
      
       Jak widać, nie brakuje powodów do regularnych wizyt kontrolnych. Każda kobieta powinna traktować profilaktyczny przegląd zębów jak wizytę u kosmetyczki czy fryzjera - na to po prostu trzeba zaleźć czas. A panowie niech potraktują wizyty kontrolne tak, jak okresowy przegląd ich ukochanego samochodu - niech zatroszczą się o swoje zdrowie tak, jak o sprawny wóz.
      
                                                                           -------- artykuł sponsorowany ---------

      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl