UWAGA!

Kraina buka, w ekranik stukaj!

 Elbląg, Kraina buka, w ekranik stukaj!
(fot. nadesłana)

W sklepie Google Play pojawiła się właśnie darmowa aplikacja mobilna, która powstała w ramach projektu Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej pod nazwą „Kraina buka w ekranik stukaj! – Odkrywamy na nowo Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej”.

„Kraina Buka w ekranik stukaj. Odkrywamy na nowo Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej", to pełna nazwa projektu i idea, która nam przyświecała przy jej tworzeniu. Mamy nadzieję, że z aplikacji korzystali będą nie tylko turyści, ale również mieszkańcy Elbląga. Bowiem często jest tak, że nie znamy naszej najbliższej okolicy. A nasz park ma wiele pięknych zakątków — mówi Alicja Nowak, dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.
       Kraina Buka to mobilny przewodnik, który w przyjemny sposób pomoże Ci odkrywać Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Aplikacja to m.in. interaktywna mapa promująca walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe tego obszaru oraz gra terenowa „Zdobywca Wysoczyzny Elbląskiej” oprowadzającą turystów-graczy po najciekawszych miejscach Wysoczyzny. Gra jest doskonałym sposobem na to, aby aktywnie pokonać wyznaczoną trasę i lepiej poznać tę przepiękną krainę.
       - Każdy, kto odwiedzi wszystkie punkty w grze i rozwiąże zadania, otrzyma wirtualną odznakę „Zdobywcy Wysoczyzny”, którą będzie mógł wymienić na znaczek z logo parku w naszej siedzibie przy ul. Bohaterów Westerplatte 18 w Elblągu - zaprasza koordynator projektu Marta Piekarska z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.
       Powstanie aplikacji wsparło finansowo także Nadleśnictwo Elbląg. - Nadleśnictwo chętnie angażuje się w takie inicjatywy, dlatego że zależy nam na jak najlepszym zagospodarowaniu i udostępnianiu lasu turystom przyjeżdżającym w ten region, ale także mieszkańcom którzy chętnie odwiedzają lokalne lasy – powiedział Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg - Dzięki aplikacji możliwe będzie zapoznanie się z ciekawostkami, jakie oferuje las, a także dowiedzieć się, gdzie są szlaki czy rozbudowywana przez nas drobna infrastruktura turystyczna. Pozwoli także turystom łatwiej odnaleźć się w lesie. Pragniemy zwrócić uwagę na to, że dzięki aplikacji będziemy mogli na bieżąco aktualizować wszelkie zmiany zachodzące w terenie oraz ciągle rozbudowywać informację na temat tego bardzo atrakcyjnego obszaru dla uprawiania szeroko pojętej turystyki.
       Aplikacja została przygotowana przez Grupę WM i dostępna jest bezpłatnie w Google Play (system Android). Projekt zrealizowano przy współpracy z Nadleśnictwem Elbląg ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Nadleśnictwa Elbląg oraz budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
      
       Aplikację możesz znaleźć tutaj
      

      
      
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Zapraszamy na piękną Wysoczyznę Elbląską, do znalezienia nas w aplikacji:), a przede wszystkim do odwiedzenia Łęcza i jego wyjątkowych zabytków.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    2
    0
    PracowniaRzemiosłDawnych(2017-07-21)
  • @PracowniaRzemiosłDawnych - Buki wycięte, sosny też, spustoszenie ogromne. , drogi śródleśne zrujnowane przez ciężkie maszyny transportowe. Tak wygląda Las Kadyński w okolicy klasztoru Franciszkanów. Maaaasakra! A wy zapraszacie do lasu? tam ani dojść, ani dojechać. Syndrom Szyszko działa. Przestańcie pisać bzdury
  • W lasach wysoczyzny niestety wycinka na potęgę, drogi zdewastowane przez ciężki sprzęt i wszędzie masa ściętych drzew gotowych do wywózki, moje miejscówki grzybowe niestety ogołocone z drzew, niestety Szyszko zapalił leśnikom zielone światło, przykro patrzeć na tą masową wycinkę.
  • Anna. b, po pierwsze jak byś się faktycznie tak interesowala lasem i przyroda a nie siała negatywne emocje to bys doczytała ze Ustawa szyszki dotyczy drzew na gruntach nie lesnych, a wycinki w lasach nie mają z tą ustawa nic wspólnego. A pozatym ciekawy jestem z kąd wyciągasz talerz i na czym go stawiasz jak chcesz zjeść pyszny obiad. Za pewne w kuchni też chętnie używasz papierowych ręczników a po obiedzie maszerujesz do toalety w ktorej trzymasz na pewno plastikowy papier :):):) hipokryzja jakich mało. Przestańcie używać materiałów z drewna a tamci wedy nie bedą mieli zbytu na nie i przestana ciąć. Pozatym tez mieszkam w tamtych okolicach i bywam w Kadynach i nie zauważyłem wielkiej zmiany w ilości wycinek w porownaniu do minionych lat. Idzcie do lasu a nie siedzicie wgapieni w tv :)
  • @gosc - znaczy masz coś z oczami, Ja nie kwestionuje konieczności pozyskiwania drewna, lasów do wyrębu ci u nas dostatek. Mnie oburza wycinka w Parku Krajobrazowym. .Jak potrzebowałam wyciąć połamane drzewo, to przyszła kontrola z zarządu Parku Krajobrazowego " bo to w otulinie parku". A rżnąc las Parku bez umiaru to ok? Wytrzyj oczy tym papierem toaletowym, o którym piszesz
  • Fajna aplikacja?
Reklama