UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Krew popłynęła na placu Słowiańskim

 
Elbląg, Chętnych do oddania krwi nie brakowało
Chętnych do oddania krwi nie brakowało (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Na placu Słowiańskim w sobotę rano zaparkował „krwiobus”. To znak, że po raz kolejny Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wyszło naprzeciw dawcom, którzy w tygodniu nie mają możliwości podzielić się z innymi tym najcenniejszym darem. Chętnych do oddania krwi nie brakowało.

- To już chyba z 15. raz, jak organizujemy akcję dla krwiodawców w mobilnym punkcie na placu Słowiańskim. W tym okresie jest mniej dawców, mniej krwi, ale potrzeby są większe, bo jest więcej wypadków. Wychodzimy tym samym naprzeciw naszym dawcom, by nie musieli przyjeżdżać do naszego centrum na Bema. Liczymy na to, że w sobotę będzie więcej chętnych, może ktoś przypadkowo będzie przechodził i zdecyduje się oddać krew, a potem już zostanie dawcą na stałe – mówi Elżbieta Nowicka z elbląskiego oddziału Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

  Elbląg, Krew popłynęła na placu Słowiańskim
(fot. AD)


       - To mój drugi raz, pierwszy był w tamtym roku. Przyszłam dzisiaj, bo po prostu poczułam taką potrzebę, by oddać krew. Mój tata całe życie oddawał krew, często o tym opowiadał, miał brązową odznakę. Wiele razy nie mogłam być dawcą, bo albo miałam jakieś operacje lub inne przeciwwskazania. A teraz się udało – mówi pani Elżbieta.
       Obecnie najbardziej poszukiwanymi krwiodawcami są osoby z grupą Arh-, 0Rh-, Brh- i 0Rh+

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama