Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kulturalnie w Gimnazjum nr 1

 
Elbląg, Kulturalnie w Gimnazjum nr 1
Rek

10 grudnia w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Elblągu odbył się Szkolny Dzień Kultury. Każdy z uczniów mógł przekonać się podczas warsztatów prowadzonych wcześniej w ramach Dni Profilaktyki organizowanych w naszej szkole, że komunikacja interpersonalna to nie tylko to co mówimy, ale też to, jak mówimy i jak się zachowujemy.

„Warto zawsze zachować kulturę, nawet jeśli rozmawia się z gburem. Bo nawet cham, mimo swej natury, nauczyć się może od nas kultury”.
     Dobre maniery są sposobem zachowania i traktowania innych. Świadczą o szacunku i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Zasady savoir-vivre’u są bardzo ważne w relacjach z innymi. Szczególną uwagę zwróciliśmy na aspekt komunikacji interpersonalnej.
     Podczas imprezy odbył się uczniowski konkurs umiejętności i wiedzy z zakresu komunikacji interpersonalnej. Baczni obserwatorzy i dobrzy słuchacze z pewnością zauważyli, ile mówimy nie nie mówiąc, gdyż komunikujemy się nie tylko poprzez słowa, ale też gesty, obrazy, ton głosu czy wyraz naszej twarzy.Jury oceniało również zachowanie klas: kulturalny aplauz, hasła i gadżety dopingujące oraz strój pod hasłem "zgrana klasa". Rozstrzygnięte zostały konkursy na najkulturalniejszych uczniów w klasach i na najkulturalniejszego ucznia naszej szkoły. Wybraliśmy także najbardziej komunikatywnych nauczycieli, którzy odpowiednią intonacją głosu, mimiką twarzy, gestami, postawą ciała i kontaktem wzrokowym wspierają procesy edukacyjne. Podsumowaliśmy też konkurs plastyczny na najbardziej sugestywne emotikony przedstawiające symbole wzorowych postaw i zachowań na lekcjach.
     Organizując uroczysty dzień kultury, mogliśmy liczyć na uczestnictwo i pomoc naszej Rady Rodziców. Tego dnia cała społeczność szkolna była zaangażowana i współpracowała ze sobą, doskonaląc umiejętności interpersonalne.
Dorota Krajewska-Czebiołko i Emilia Jurewicz, Gimnazjum nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Fototapety z teksturą
Naklejki na meble
Obraz na płótnie Tygrys 110x50 cm