Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lazarus niesie pomoc

 
Elbląg, Lazarus niesie pomoc

Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej Im. Św. Łazarza „Lazarus” jest organizacją pożytku publicznego niosącą pomoc osobom chorym, starszym, niepełnosprawnym, bezrobotnym – zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Oferujemy podopiecznym nie tylko profesjonalną pomoc w każdej dziedzinie życia ale kompensujemy braki wynikające z istniejącej choroby czy osamotnienia. Pielęgnujemy obłożnie chorych, rehabilitujemy osoby niepełnosprawne i wyposażamy w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny, zapewniamy całodobowy transport, tworzymy indywidualne programy pomocy, rehabilitacji i terapii. Aktywizujemy zawodowo osoby długotrwale bezrobotne.
     Od dnia 15.12.2008 r. rozpoczęliśmy działalność Środowiskowy Domu Samopomocy dla 41 osób z zaburzeniami psychicznymi „Lazarus” przy ul. Skrzydlatej 15 A w Elblągu. Placówka nasza prowadząc terapie zajęciowe pomaga nauczyć osoby chore
     i niepełnosprawne samodzielnie wypełniać codzienne czynności odciążając w ten sposób ich rodziny i bliskich w codziennym trudzie sprawowania opieki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ze strony społeczeństwa, w ubiegłym roku pozyskaliśmy środki pieniężne na rozbudowę ŚDS. Obecnie w stanie surowym czeka na dalszy etap budowy (montaż windy, prace wykończeniowe). Planujemy zwiększenie miejsc do 60 osób jak również stworzenie nowej sali - umiejętności kosmetyczno – fryzjerskich, świetlicy oraz mieszkań całodobowych. Inwestycję tą chcemy ukończyć jeszcze w tym roku.
     W roku 2013 z usługami opiekuńczymi objęliśmy 255 osób chorych, wypracowano 55 354,5 godzin przez 43 opiekunki. Z naszej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego skorzystało 228 osób chorych i niepełnosprawnych, a 34 osobom najbardziej potrzebujących sfinansowaliśmy sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia pomocnicze na kwotę 37478,00. W ramach opieki długoterminowej świadczenia wykonywane były dla 14 pacjentów.
     Podejmowane nowe inicjatywy np. program „Powrót do samodzielności II” niesie nowe możliwości pomocy dla osób chorych i niepełnosprawnych. W ramach tego zadania w 2014 roku 200 osób niepełnosprawnych otrzyma pomoc m. in. rehabilitanta, psychologa, pracownika socjalnego, logopedy. Specjaliści doradzą i odpowiednio dopasują niezbędny sprzęt rehabilitacyjny według potrzeb osoby niepełnosprawnej. Zapewniamy bezpłatny dowóz sprzętu do miejsca zamieszkania naszych podopiecznych.
     Celem projektu jest osiągnięcie możliwie najwyższego poziomu funkcjonowania przez osoby niepełnosprawne oraz poprawy sprawności i samodzielności w zakresie samoopieki. Będziemy dążyć do przyspieszania procesu adaptacyjnego, a także do szybkiego powrotu do aktywności społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.
     Działając w szerokim wachlarzu usług jesteśmy instytucją postrzeganą przez lokalną społeczność jako niezwykle potrzebną i pożyteczną.
     


     Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza “Lazarus”
     ul. Skrzydlata 15 A
     82-300 Elbląg
     Tel/Fax: 55 642 70 05
     

     ---art. sponsorowany---
     

,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl