Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Leontyna Malinowska odeszła

Elbląg, Leontyna Malinowska odeszła

„Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach żywych..." Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 3 czerwca zmarła po ciężkiej chorobie Pani Profesor Leontyna Malinowska. Szlachetny i uczciwy Człowiek, Osoba o wielkim sercu i światłym umyśle, oddana przez wiele lat pracy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. Pamięć o Pani Loni pozostanie głęboko w sercach Wszystkich.

Leontyna Malinowska. Człowiek skromny, oddany innym, nawet w najcięższych chwilach choroby przedkładający potrzeby innych nad swoje własne. Kochała ludzi, książki, kwiaty i zwierzęta.
     Wychowawczyni wielu pokoleń absolwentów, którzy nawet po latach doceniają Jej wysiłek wychowawczy i dydaktyczny oraz osobiste zaangażowanie w ich uczniowskie i osobiste problemy. Łączyła umiłowanie literatury z propagowaniem czytelnictwa wśród uczniów i nauczycieli. Z ogromnym zaangażowaniem wzbogacała zbiory biblioteczne, pozyskując liczne dary książkowe i zabiegając o fundusze na zakup nowości. Była znawczynią i miłośniczką teatru, starała się zaszczepić miłość do sztuki młodzieży, organizując szkolne wyprawy na spektakle.
     Przez wiele lat przygotowywała szkolne drużyny na Turniej Wiedzy o Teatrze i intensywnie przeżywała ich sukcesy i porażki. Nie szczędząc czasu i wysiłku, organizowała dla swoich uczniów klasowe wycieczki, okazjonalne wyjazdy na wystawy plastyczne, spotkania autorskie i różne imprezy kulturalne. Przez wiele lat, będąc już później na emeryturze, prowadziła kronikę szkolną. Angażowała się we współpracę I LO z innymi placówkami z Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego. Mnogość działań, jakich się podejmowała na terenie szkoły, nie pozwala na ich szczegółowe przypomnienie, ale fakt, że uczestniczyła w życiu szkoły bardzo intensywnie, nie szczędząc trudu i własnego czasu, my, Jej koleżanki, koledzy i uczniowie, na zawsze zachowamy w pamięci.
     Dziękujemy Ci, Loniu.
     
     Msza święta żałobna zostanie odprawiona w czwartek 5 czerwca o godz. 13.30 w Kościele Trójcy Świętej w Elblągu. Pogrzeb odbędzie się bezpośrednio po mszy na cmentarzu Dębica.
koleżanki, koledzy i uczniowie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  s.c.a.r.(2008-06-04)
 • Smutno się zrobiło (*)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  R.Sz(2008-06-04)
 • ['] dla Pani Profesor
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2008-06-04)
 • [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PROM(2008-06-04)
 • spotkania z Panią Leontyną były prawdziwą przyjemnością. .. żal, że już po drugiej stronie, ale tam także najwidoczniej potrzebni są wielcy - dobrzy ludzie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  T.W.(2008-06-04)
 • Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  amen(2008-06-04)
 • Pani Profesor Malinowska. .. Ostra do bólu, wspaniała, wymagająca nauczycielka, humanistka z wykształcenia i zamiłowania. Na lekcjach doprowadzała nas do łez, ale po latach doceniliśmy Ją w pełni. Jak zawsze - za późno. .. Niech odpoczywa - po lepszej stronie życia. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  Grzegorz Nowaczyk, IV c, matur(2008-06-04)
 • WojŁawrynowicz Pani Profesor Leontyna Malinowska - dobra i ciepła - smutek [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WojŁawrynowicz(2008-06-04)
 • Pani Profesor Malinowska, Pani Leontyna - wybitna nauczycielka, wspaniała osobowość. Jej charakter stanowił o atmosferze szkoły - wielkie poczucie humoru, odwaga, wybuchowość, wysokie wymagania. Nigdy nie miałem z Panią Lonią zajęć - spotykaliśmy się w bibliotece i przy przygotowaniach do Turnieju Wiedzy o Teatrze, są to jednak spotkania, o których nie zapomnę. Bardzo, bardzo smutno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Paweł Płoski(2008-06-05)
 • Pani Profesor Malinowska uczyla mnie w latach 70.Jestem Jej wdzieczna, za lekcje polskiego, nawet za 2 i 3.Do dzis wspominam lata szkolne z lezka w oczach. Mam juz skonczone 50 lat. Dziekuje Pani Profesor za wszystko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2008-06-05)
 • Zbyt późno się dowiedziałam o jej odejściu. Żałuję, że nie mogłam jej pożegnać. Była naszą wychowawczynią, troszczyła się o nas. Może bywała ostra, ale niewielu nauczycieli poza nią pozostało w mej pamięci. Dziekuję Pani za wszystko Pani Leontyno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2008-06-05)
 • Wyrazy ogromnego szacunku dla Pani Leontyny. Żaden Pedagog nie przekazał mi tyle wiedzy, co Ona. Nikt też w moim życiu nie nie potrafił zaszczepić pojęcia co znaczy człowiek i szacunek do niego jak właśnie ś. p. Pani Leontyna. Ogromne dzięki. Przykro mi bardzo, że za późno dowiedziałem się o jej śmierci. Niech odpoczywa w pokoju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  J. Brykalski(2008-06-05)