Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lepsze warunki w placówkach opiekuńczo-wychowawczych

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało 515 tysięcy 630 złotych na standaryzację placówek opiekuńczo-wychowawczych z Warmii i Mazur. Kwota ta stanowi nie więcej niż 50% wydatków na ten cel. Pozostałą muszą zapewnić powiaty.

W celu zapewnienia właściwych warunków opieki i wychowania wojewoda warmińsko-mazurski poparł starania samorządów zmierzające do zakończenia procedury standaryzacji. Aby to umożliwić, wystąpił o środki finansowe na dofinansowanie standaryzacji warunków bytowych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
     30 kwietnia, podczas spotkania z kadrą kierowniczą placówek, które nie osiągnęły standardów bytowych oraz standardów opieki i wychowania określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej, rozmawiano o najczęściej występujących trudnościach w osiąganiu tychże standardów.
     Zgodnie z zapisami tego rozporządzenia, każda całodobowa placówka opiekuńczo-wychowawcza musi posiadać stałe zezwolenie na funkcjonowanie. Placówki, które nie osiągnęły standardów, otrzymały zezwolenie warunkowe na funkcjonowanie do 31 grudnia 2010 roku. Zezwolenie warunkowe oznacza, że placówka musi opracować i wdrożyć program naprawczy, dotyczący osiągnięcia brakujących standardów.
     Podczas spotkania przedstawiono również raport o stanie standaryzacji całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych w województwie, procedurę wydawania zezwoleń oraz ich cofania, a także stan realizacji programów naprawczych poszczególnych placówek.
     W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje trzydzieści siedem
     całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych. W jednej z nich, na wniosek organu prowadzącego, zostało zawieszone postępowanie o wydanie zezwolenia, zaś jedenaście posiada zezwolenie warunkowe na czas realizacji programu naprawczego z uwagi na nie spełnianie standardów, tj.: przekroczona liczba dzieci, jaka może przebywać w placówce (maksymalnie 30), warunki mieszkalne dzieci niezgodne z określonymi wytycznymi w rozporządzeniu, tj.: brak pomieszczenia do zajęć terapeutycznych i sportowych, pokoju dla dzieci chorych, odpowiedniej liczby pomieszczeń do wypoczynku, braki w wyposażeniu niektórych pomieszczeń, zbyt mała liczba wykwalifikowanych pracowników pedagogicznych.
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "zbyt mała liczba wykwalifikowanych pracowników pedagogicznych", właśnie, ich kwalifikacje, predyspozycje w wielu przypadkach są znikome, a wręcz żadne. Co już przerabialiśmy w Elblągu, czy wyciągnięto wnioski ?? Wątpię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-05-02)
 • A czemu elbląski portal pisze o placówkach z warmii i mazur? Może jeszcze zaczną tu być publikowane artykuły o Syberii?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jonas(2010-05-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Pomost
Fototapeta z ludźmi
Obraz na płótnie
Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm