UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lepszy Elbląg pomaga misjonarzom, pomóż i ty

 
Elbląg, Lepszy Elbląg pomaga misjonarzom, pomóż i ty
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

Pomagali już chorym dzieciom, pogorzelcom i bezdomnym. Tym razem będą zbierać fundusze na wyjazd misjonarzy do Albanii i Kazachstanu. Lepszy Elbląg zaprasza na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Start w niedzielę, 29 kwietnia o godz. 13 na Orliku przy ul. Korczaka.

Wyjazdy misyjne organizuje Wolontariat Misyjny Salvator. Młodzi misjonarze, głównie studenci przygotowują się do niego przez cały rok, uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach, spotykają się z potrzebującymi. Rok temu w takiej misji na Ukrainie uczestniczyła Patrycja Gorgol, elblążanka. - Wyjechałam do małej wioski na Ukrainie, godzinę drogi od polskiej granicy – opowiada. - Byłam odpowiedzialna za organizację półkolonii dla tamtejszych dzieci. Były to dzieci z różnych domów i bogatszych i biedniejszych. Zdarzało się, że w zajęciach brała udział nawet setka dzieci. Organizowaliśmy im różnego rodzaju atrakcje. Były zajęcia plastyczne, śpiewy, tańce, gotowanie, pieczenie pierniczków. Uczyliśmy ich także polskich piosenek. Z porozumieniem się nie mieliśmy problemów. Język ukraiński jest podobny do polskiego, a część dzieci mówiła trochę po polsku – dodaje.
       Wyjazd na Ukrainę poprzedził prawie roczny okres przygotowań. Trzy razy w roku wolontriusze biorą udział w ogólnopolskich spotkaniach przygotowawczych w Krakowie. - Podczas tych spotkań mieliśmy sporo ciekawych zajęć: zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z psychologiem, który udzielił wskazówek, jak radzić sobie z dziećmi w trudnych sytuacjach, ponieważ zdarzają się i dzieci trudne. Wizyta w hospicjum, spotkanie z niepełnosprawnymi, bezdomnymi, w Domu Samotnej Matki – mówi Patrycja Gorgol.
       W tym roku studenci z Elbląga wybierają się do Albanii i Kazachstanu. Na miejscu nie tylko będą prowadzić kolonie dla dzieci lecz także pomagać w pracach remontowych. Potrzebują jednak pieniędzy na dojazd i zakup niezbędnych pomocy do pracy z dziećmi. - Dopiero na miejscu okaże się, co nas czeka i do jakich zadań zostaniemy przydzieleni – mówi Aleksandra Kmita, która wraz z Kacprem Wilkiem we wrześniu wyjedzie do Kazachstanu. - Ja i Kacper znamy angielski i włoski, będziemy więc prawdopodobnie uczyć dzieci tych języków. Kacper studiuje na AWF-ie, więc prawdopodobnie będzie udzielał pomocy rehabilitacyjnej. Do Albanii wyjeżdżają z kolei Beata Sobusiak i Marta Forc, które będą głównie pracować z dziećmi – i dodaje, że tak naprawdę więcej przywozi z tych wyjazdów niż sama daje od siebie. - Byłam już na podobnym wyjeździe w Rumunii. Mimo że pracy jest sporo, więcej otrzymuję niż daję. Poznaję nowych ludzi, nową kulturę. Dzieci szczególnie z tych ubogich rodzin są tak bardzo wdzięczne. Dziękują za każdy drobiazg. To niesamowite.
      
       W niedzielę, 29 kwietnia w godz. 13-19 na Orliku przy SP 11, ul. Korczaka odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, z którego dochód przeznaczony zostanie na wydatki (dojazd, materiały plastyczne) związane z wyjazdem studentów do Kazachstanu i Albanii.
      
       Wpisowe: cegiełki 50, 100 i 150 zł
       Szczegóły i zapisy: www.lepszyelbag.pl
       Wolontariuszy można także wspomóc przelewając środki na konto:
       Towarzystwo Boskiego Zbawiciela Prowincja Polska PLN 89 1600 1198 0002 0022 5177 2001 z dopiskiem „wolontariusze Elbląg”
      
       Organizatorami wydarzenia są Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych "Lepszy Elbląg" oraz Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej.
      
       Więcej informacji udzielają:
       Asia Kopcińska tel.: 691 344 799
       Kasia Ocalewicz tel.: 784 069 966
       e-mail: lepszy.elblag@gmail.com
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama