UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej

 
Elbląg, Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej
Jedną z atrakcji LSEA są warszataty ceramiczne (fot. nadesłane)

Już po raz dwunasty młodzież niepełnosprawna rozwijać będzie swój twórczy potencjał pod kierunkiem artystów, pedagogów i terapeutów. Kolejna edycja Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej, organizowana przez CSE Światowid, rusza 24 lipca.

Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej to zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin sztuki, m.in. malarstwa, fusingu, witrażu, ceramiki, tańca, filmu, fotografii, muzyki czy teatru. W trakcie tygodniowych spotkań odbywają się również zajęcia dziennikarskie oraz zajęcia z historii i kultury regionu w formie wycieczek.
     - Tematem wiodącym ostatnich edycji Szkoły były zmysły i żywioły - mówi Teresa Miłoszewska z Centrum Spotkań Europejskich Światowid - Program tegorocznej Szkoły realizowany będzie również metodą projektów, tym razem inspiracją będą tradycje, wierzenia i legendy.
     Zajęcia odbywać się będą codziennie w salach i pracowniach artystycznych Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu oraz w plenerze. Tegoroczna Szkoła zainaugurowana zostanie w niedzielne popołudnie 24 lipca, w Oleśnie. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach artystycznych w pracowni państwa Szwemińskich, następnie spotkają się mieszkańcami Oleśna na integracyjnym pikniku. Poznają historię i walory krajobrazowe miejscowości. Młodzież z grupy teatralnej CSE Światowid wspólnie z wolontariuszami poprowadzi zabawy animacyjne.
     Z kolei 27 lipca 30-osobowa grupa uczestników LSEA wyjedzie do Parku Etnograficznego w Olsztynku. Oprócz zwiedzania skansenu w programie znalazły się warsztaty artystyczne: „Sztuka papierowych kwiatów".
     - Jednym z tradycyjnych elementów zdobniczych chałup wiejskich były sztuczne kwiaty, które często stawały się małymi dziełami sztuki zdobniczej o wysokim poziomie artystycznym - dodaje Teresa Miłoszewska. - Uczestnicy zajęć zapoznają się z techniką wykonywania kwiatów bibułowych, a następnie samodzielnie je wykonają.
     Zajęcia w ramach Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej to dla osób niepełnosprawnych propozycja spędzenia chociaż części wakacji w sposób aktywny i zorganizowany. Różnorodne warsztaty to propozycja poszukiwania własnej drogi rozwoju artystycznego.
     
     Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej realizowana jest przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu w ramach projektu „Twórcza Terapia", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama