Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

idzie zima pamiętajmy.... idzie zima pamiętajmy....

Lewica do wyborów

Elbląg, Lewica do wyborów Andrzej Kempiński, rzecznik prasowy komitetu wyborczego lewicy

Komitet Wyborczy SLD - UP w Elblągu ogłosił oficjalną listę kandydatów do Rady Miejskiej oraz kandydata na prezydenta Elbląga. Termin zwołania konferencji prasowej został wybrany nieprzypadkowo, ponieważ premier Leszek Miller właśnie w środę ogłosił, że I tura wyborów samorządowych, w których bezpośrednio wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, odbędzie się 27 października. W tych wyborach wybierzemy też 25 elblaskich radnych.

Na liście SLD znajdzie się 50-ciu kandydatów na radnych. Jest na niej 17-tu obecnych rajców i aż 33 osoby, które na dzisiaj nie zasiadają we władzach. Na liście są członkowie SLD, Unii Pracy, OPZZ, Unii Wolności oraz kandydaci niezależni. Do rady będzie startowało 16 kobiet.
     - Kandydaci to ludzie sprawdzeni, z doświadczeniem - ocenił Andrzej Kempiński, rzecznik prasowy komitetu wyborczego lewicy.
     Podczas konferencji zaprezentowano też program wyborczy elbląskiej lewicy. Zawarto tam przede wszystkim tezy dotyczące zmniejszenia bezrobocia, kontynuowania rozpoczętych inwestycji, oświaty, bezpieczeństwa mieszkańców, promocji kulturalnej miasta w kraju i za granicą, wspierania środowisk twórczych a także rozwoju sportu.
     - Są tam wszelkie sprawy ważne dla mieszkańców. Wierzymy, że docenią to, co my, jako lewica, zrobiliśmy w mieście przez 8 lat rządów - powiedział Andrzej Kempiński. - Program ten jest jednak dokumentem żywym i otwartym. Zapraszamy do dyskusji nad nim wszystkich mieszkańców.
     Jak już było wiadomo wiele tygodni wcześniej, kandydatem SLD - UP na prezydenta Elbląga na następną kadencję jest obecny prezydent Henryk Słonina.
     - Chciałbym kontynuować przedsięwzięcia, rozpoczęte w kończącej się właśnie kadencji. Jak słyszę, że ktoś przygotowuje programy inwestycyjne na nową kadencję, to mnie to śmieszy, bo wiem, że nawet średnie inwestycje wymagają przynajmniej kilku lat zabiegów i przygotowań - stwierdził prezydent Słonina. - Zdecydowałem się kandydować z pełną świadomością, bo bycie prezydentem to nie tylko zaszczyty, ale bardzo ciężka praca. Gdyby nie pełne poparcie moich kolegów, a nawet prośby, to bym nie startował. Wierzę jednak, że to, co zaczęliśmy robić dla miasta, jest dobre i mieszkańcy to docenią.
     Kandydat lewicy na prezydenta odniósł się także do wypowiadanych przez swoich kontrkandydatów (czytaj Czesław Dębski i Komitet Wyborczy Centroprawicy) stwierdzeń, że miastu potrzebny jest dobry manager, a nie polityk.
     - Rządzenie miastem to nie jest rządzenie browarem. Miejskie pieniądze nie są moją własnością. Nawet codziennie rano sprawdzam stan finansów miasta. To, jak nimi dysponujemy, oceniają przecież mieszkańcy. Ale uważam, że wiele spraw załatwiłem pozytywnie. Cóż jest wart prezydent, który nie ma pomysłu! Politykiem jednak muszę być chociażby po to, by porozumieć się ze wszystkimi siłami politycznymi - mówił Henryk Słonina.
     - Mówienie o managerze to chwyt socjotechniczny - dodał Kempiński. - To ładnie brzmi, ale Elbląg nie powinien liczyć na cud - my gwarantujemy za to pomyślny jego rozwój.
     Elbląski Sojusz Lewicy Demokratycznej wskazał też pięciu kandydatów z Elbląga do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Są nimi Henryk Horbaczewski, Stanisław Lecheta, Bogusława Nowaczyk, Jerzy Ząbek i Wojciech Rudnicki. W okręgu elbląskim, który obejmuje powiaty: ziemski elbląski, grodzki elbląski, braniewski, bartoszycki i lidzbarski - będzie siedem mandatów. Na liście SLD znajdzie się więc 14 nazwisk z całego okręgu. Czy jednak wszystkie nazwiska elblążan trafią na listę, okaże się w najbliższą sobotę na posiedzeniu Rady Wojewódzkiej SLD w Olsztynie.
     
     ***
     
     Lista kandydatów SLD -UP do Rady Miejskiej Elbląga (w porządku alfabetycznym):
     Piotr Adamiak
     Mirosław Borzęcki
     Paweł Duk
     Juliusz Gintowt-Dziewałtowski
     Lucjan Filaszkiewicz
     Bogdan Frieske
     Janusz Gierulski
     Marek Gliszczyński
     Iwona Gniado
     Stanisław Grzeszczak
     Marek Gulda
     Marcin Jaroś
     Wiesława Jastrząb
     Tadeusz Kacprzak
     Halina Kalinowska
     Andrzej Kempiński
     Jan Klatt
     Ryszard Klim
     Irena Kogut
     Sławomir Kula
     Janusz Lassmann
     Rafał Leszczyński
     Zdzisław Leszczyński
     Janusz Lewandowski
     Joanna Majewska
     Przemysław Mańkut
     Mirosława Marjańska
     Tadeusz Mikulski
     Janusz Nowak
     Roman Palicki
     Zbigniew Pater
     Czesława Piotrowska
     Kazimierz Polak
     Alina Połchowska
     Leokadia Prokurat
     Gerhard Przybylski
     Andrzej Przybylski
     Sylwia Różycka-Kowal
     Henryk Słonina
     Jolanta Smolińska
     Danuta Stryj
     Hanna Szarkowska-Zajkowska
     Krystyna Szostak
     Dariusz Urbankiewicz
     Jadwiga Wawer
     Jan Witkowski
     Henryk Woźny
     Tomasz Woźny
     Andrzej Zamojski
     Irena Żądłowska
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Kobiety miały stanowić 1/2 kandydatów, a jest ich tylko 16. Ciekawe, jakie miejsce zajmą na liście poszczególne osoby, bo to jest najistotniejsze? Myślę, że niektóre osoby "zasiadające wcześniej w Radzie" (nie można tego nazwać pracą) wypaliły się, są stetryczałe i nie wniosą nic nowego, oprócz oczywiście pieniędzy do własnej kieszeni. Ale widać bycie radnym jest niezłą fuchą, nawet wtedy, gdy się jest osobą wykształconą na poziomie minimalnym (dzisiaj Panie sprzątaczki mają średnie wykształcenie). I po co każemy się uczyć naszym dzieciom, jak można przepychać się przez życie łokciami i zasiąść na stołu i decydować o losach ludu.?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Andrzej L.(2002-08-22)
 • Hurra mój ulubieniec Pan Janusz Nowak kandyduje ! Właściwie szkoda,bo głos mój bedzie nieważny-po prostu SKREŚLĘ to nazwisko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  jeszcze pracodawca(2002-08-22)
 • Lista lewicy załamała mnie-ile "zgranych" nazwisk ?Jeżeli to samo zrobi prawica-to "...stawiam na Tolka Banana"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jeszcze pracodawca(2002-08-22)
 • Sprzątaczka - dlaczego nie , ale żeby woźny kandydował.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Cieć(2002-08-22)
 • Panie Słonina, jezeli cocdziennie sprawdza pan stan finasów miasta to jak nie mógł Pan zauważyć braku 15 mln zł (słownie: piętnastu milonów złotych), które gdzieś się zapodziały jednej ze spólek komunalnych (czyt. ZBK), pozostajacych pod Pańską (miasta) kontrolą. I jeszcze jedno zarządzanie browarem to zarządzanie pieniedzmi inwestorów i właścieli i w tej roli Pan DĘBSKI sprawdził się znakomicie - jemu nie "zginęło" 15 mln. A tak na marginesie co teraz porabiają osoby odpowiedzialne za długi ZBK?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  POirytowany(2002-08-22)
 • W zupełności zgadzam się z Panem ,,Poirytowanym". Jeżeli pan Prezydent Słonina w dalszym ciągu będzie tak kontrolował finanse miasta to strach pomyśleć jakie długi będą miały instytucje Mu podległe w roku przyszłym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jeszcze bardziej poirytowany(2002-08-22)
 • - "Rządzenie miastem to nie jest rządzenie browarem. Miejskie pieniądze nie są moją własnością. Nawet codziennie rano sprawdzam stan finansów miasta. To, jak nimi dysponujemy, oceniają przecież mieszkańcy.Cóż jest wart prezydent, który nie ma pomysłu! Politykiem jednak muszę być chociażby po to, by porozumieć się ze wszystkimi siłami politycznymi - mówił Henryk Słonina. - Mówienie o managerze to chwyt socjotechniczny - dodał Kempiński. - To ładnie brzmi, ale Elbląg nie powinien liczyć na cud - my gwarantujemy za to pomyślny jego rozwój." Ci ludzie są po prostu śmieszni w swej pysze, glupocie i zacietrzewieniu, jednocześnie dostrzegają poważne zagrożenie ze strony Cz. D. i swoim starym wyprobowanym sposobem bagatelizują jego niewątpliwe osiągnięcia mówiąc o chwytach socjotechnicznych i cudach. Ciekawe co z tego codziennego zaglądania do finansów miasta wynika panie Słonina? ......................... Codziennie zaglądał pan tam i co z tego wyszło - wielki ZB(u)K. Pan Kempiński gwarantuje za to pomyślny rozwój Elbląga ??? slowa slowa ... i to jest :((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  a po co(2002-08-22)
 • a pan Przemysław Mańkut będzie na sesje Rady Miasta dojeżdzał z Poznania czy z Warszawy??? a może z Brukseli?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  a po co(2002-08-22)
 • Na tej liscie kandydatow znalazlem tylko 2 nazwiska warte glosow wyborcow. Leokadia Prokurat i Andrzej Kempinsi, pozostali wg mnie nie sa godni zaufania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2002-08-22)
 • Obecni Rajcy,którzy zrezygnowali z kandydowania,to ludzie najbardziej świadomi i jednocześnie odpowiedzialni-dlatego nie kandydują.Widzieli co się dzieje przez cztery lata.Ja właśnie na nich oddałabym głos,ale na listach ich nie będzie,a szkoda.Pozostali...cóż powiedzieć, żal mówic cokolwiek.Może ze 3 osoby,to nawet nie jest 10%,ale na pewno to nie jest p.Kempiński.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rozczarowana(2002-08-22)
 • Jadą jadą lisy, farbowane futra....A tak niedawno klika tych,którzy dzisiaj są na listach walczyli przeciw lewicy,4 lata temu,tak wykrzykiwali,tak opluwali...Jedni drugich są warci.Bo kto przyjmuje wroga do swego domu? Głupiec?...Piękne nazwiska:)))A swoją drogą Cz.D. to rzeczywiście jest wist marketingowy,jak widać ma swoją siłę. Prawica...zrobi podobnie-będę głosować na tych,ktorzy nie mają szans,bo głosować trzeba.Miałem nadzieję,że na młodych,ale...rozbawiły mnie setnie te młode nazwiska.L.Prokurat-tak,nic nie zwojuje kobieta,ale jest uczciwa i nie boi się głośno powiedzieć.Reszta....bez reszty proszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  inny(2002-08-22)
 • PO ZAPONANIU SIE Z LISTA MOGE TYLKO POTWIERDZIC TYLKO DWA NAZWISKA JAKO GODNE WYBORU DO RADY MISTA ELBLAGA: PANI PROKURAT I PAN KEPINSKI. reszta do skreslenia i to potrojna cienka kreska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  anonim(2002-08-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM