Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

LGD Wysoczyzny Elbląskiej

Elbląg, LGD Wysoczyzny Elbląskiej
Uroki Zalewu Wiślanego fot. H. Skrobotun. Poniżej został przedstawiony obszar LGD.

Gminy Milejewo, Młynary i Tolkmicko stanowiły białą plamę na mapie aktywności w zakresie funkcjonowania Lokalnych Grup Działania. Wcześniejsze inicjatywy powołania Lokalnej Grupy Działania w programie pilotażowym Leader+ nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Dopiero udana organizacja sąsiednich gmin w Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski - Lokalna Grupa Działania w Elblągu dały impuls do pobudzenia aktywności i zainteresowanie powołaniem Lokalnej Grupy Działania Wysoczyzny Elbląskiej.

Decyzji o przystąpieniu do wspólnej realizacji projektu towarzyszyło przekonanie o ogromnej wartości przyrodniczo-historycznej obszaru, a także świadomość posiadanego dziedzictwa kulturowego. Tak bogate zasoby naturalne wymagają edukacji przyrodniczej, racjonalnego użytkowania oraz rozwoju ekoturystyki.
     22 lutego 2007 r. w Milejewie zawarta została Deklaracja Partnerskiej Współpracy w sprawie realizacji projektu Partnerstwo i Programowanie w LGD Wysoczyzny Elbląskiej przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski- Lokalna Grupa Działania w Elblągu i partnerów projektu: Gminę Milejewo, Miasto i Gminę Młynary oraz Miasto i Gminę Tolkmicko. Powołaniem Stowarzyszenia LGD Wysoczyzny Elbląskiej zajął się zespół koordynacyjny ds. powołania stowarzyszenia z gmin objętych projektem.
     Stowarzyszenie LGD - Wysoczyzna Elbląska zostało powołane i 7 lutego 2008 r. zostało zarejestrowane w KRS pod nr 0000297491 z siedzibą w Milejewie.
     Celem jest inicjowanie i realizacja na swoim terenie nowatorskich projektów ukierunkowanych na wykorzystanie unikalnych walorów przyrodniczych i poprawy jakości życia jego mieszkańców poprzez działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, aktywizowanie ludności wiejskiej, realizację Lokalnej Strategii Rozwoju, promocję obszarów wiejskich z obszaru LGD, tworzenie i zawiązywanie partnerstwa na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
     Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania –Wysoczyzna Elbląska brała udział w konkursie na realizację zadania publicznego Urzędu Marszałkowskiego w zakresie aktywizacji społeczności lokalnych na obszarach wiejskich na 2009 r. Wygrał
     projekt pod hasłem „Aktywni - kształcenie liderów wiejskich”. Zadanie realizowane będzie na terenie Gmin Tolkmicka, Milejewa i Młynar. W ramach programu przeszkolonych łącznie zostanie 60 osób – reprezentantów organizacji pozarządowych z obszaru LGD – Wysoczyzna Elbląska w zakresie pisania projektów i poszukiwania źródeł finansowania projektów.
     Termin szkoleń przedstawia się następująco:

 


     18.04.09 w Tolkmicku w Ochotniczej Straży Pożarnej od godz. 9-15,
     15.04.09 w Milejewie w Sali narad Urzędu Gminy Milejewo od godz. 9-15
     25.04.09 w Młynarach w Domu Kultury Młynary godz. 9-15.
     W dniach 19-20 maja zaplanowany jest wyjazd studyjny dla grupy 21 liderów wiejskich do siedliska Stowarzyszenia LGD na Rzecz Rozwoju Gmin Kurzętnik i Grodzisko Kacze Bagno - Miejsce Inicjatyw Pozytywnych, aby nasi liderzy zobaczyli rezultaty działalności aktywnego społeczeństwa i pewne inicjatywy i pozytywne działania zastosowali na swoim obszarze.
     
     Zadanie zostanie zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w wysokości 8 tys. zł.

Oprac. Hanna Skrobotun
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Naszywka GODŁO
Ręcznik z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki