Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Liceum Plastyczne organizatorem Makroregionalnego Przeglądu

 
Elbląg, Liceum Plastyczne organizatorem Makroregionalnego Przeglądu
Rek

W dniach 22-24 marca Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym będzie organizatorem XIII Makroregionalnego Przeglądu z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby uczniów szkół plastycznych. Impreza ta ma na celu promocję osiągnięć uzdolnionej artystycznie młodzieży, wymianę doświadczeń między pedagogami i dokonanie oceny poziomu kształcenia przedmiotów artystycznych.

Każdego roku zaszczyt przeprowadzenia tej imprezy spoczywa na innej placówce. Jest to wielkie przedsięwzięcie i duże wyróżnienie dla organizatorów. W skład jury dokonującego oceny prac młodzieży wchodzą profesorowie Akademii Sztuk Pięknych.
     W tegorocznym Przeglądzie weźmie udział piętnaście szkół z makroregionu północno – wschodniego: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu, Liceum Plastyczne w Nałęczowie, Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie, Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie, Liceum Plastyczne w Łomży, I Prywatne Liceum Plastyczne LOGOS w Płocku, Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu, Zespół Szkół Ekonomicznych LP w Mińsku Mazowieckim, Policealne Studium Zawodowe Studio Sztuki w Warszawie, Liceum Plastyczne w Supraślu, Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania w Lublinie, Liceum Plastyczne w Zamościu, Warszawska Szkoła Reklamy.
     Każdą placówkę tradycyjnie reprezentuje trzech uczniów specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach plastycznych. Młodzież na miejscu wykonuje pracę w wybranym medium oraz prezentuje przywiezione ze sobą prace z etapu szkolnego z rysunku, malarstwa lub rzeźby. Zwycięzcy przeglądu makroregionalnego zostają zakwalifikowani do kolejnego etapu zmagań - już ogólnopolskiego. Dla młodzieży pragnącej związać swoją przyszłość ze studiami artystycznymi udział w tym ogólnopolskim konkursie jest motywacją do bardzo wytężonej pracy, okazją do porównania poziomu umiejętności warsztatowych, a dla laureatów – przepustką na wymarzone studia, bowiem mają oni szansę otrzymać indeks dowolnie wybranej artystycznej uczelni.
     W dziesięcioletniej historii szkoły uczniowie LP w Gronowie Górnym odnieśli wiele sukcesów podczas przeglądów. W 2013 r. szkoła zdobyła trzecie miejsce w Supraślu. Do ogólnopolskiego etapu dostali się wówczas: Natalia Magalska oraz Fryderyk Sosnowski- Kessler. Natalia osiągnęła I miejsce w kraju. Rok później szkoła uzyskała I miejsce, tym razem w Łomży. Ada Leszczyńska uzyskała indywidulanie najwyższą punktację, a w kraju miejsce siódme. W roku 2016 szkoła potwierdziła wysoki poziom kształcenia zajmując ponownie trzecie miejsce w makroregionie. Do etapu ogólnopolskiego dostały się Magdalena Sadowa i Wiktoria Kieniksman. Obie zostały laureatkami - zdobyły indeksy wyższych uczelni artystycznych.
     Zwieńczenie tegorocznego konkursu stanowić będzie wystawa prac młodzieży w CS Galeria EL, którą można będzie oglądać w dniach 24 – 27 marca.
Paulina Łuczak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy